TOKMAK
TOKMAK

Tokmak Teknoloji

Tokmak Teknoloji, ürettiği yapay görme teknolojisi ile sanal gerçeklik ve simülasyon sistemleri, endüstriyel otomasyon sistemleri geliştirmekte ve ürüne dönüştürmektedir.

Yapay görme teknolojileri yanında müşteri ihtiyaçlarına odaklı özel yazılım çözümleri sunmak, iOS ve Android tabanlı mobil cihazları hedef alan yazılımlar geliştirmek de Tokmak Teknoloji'nin faaliyet alanları arasında yer almaktadır.

Optik Baş Takip Sistemi

Proje kapsamında baş hareketlerini, yönünü ve doğrultusunu algılayabilen ve elde edilen bilgiyi dış ortamlara aktarabilen bir yazılım geliştirilecektir. Geliştirilecek yazılım sanal gerçeklik sistemlerinde, simülasyonlarda, 3 boyutlu oyunlarda, uzaktan cihaz kontrol sistemlerinde ve sağlık sektöründe kullanılabilecektir. Bu proje, Portatif Sanal Gerçeklik Sistemi (PSGS) adı altında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknogirişim Sermayesi Desteği kapsamında tamamlanan projenin prototip sisteminin ürüne dönüşmesini sağlamak amacı ile TUBİTAK 1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında Mayıs 2013 tarihinden itibaren başlatılmıştır. Proje henüz başlangıç aşamasındadır.

 

TEL:0324 361 07 67

E-MAİL: oguz@tokmakteknoloji.com

 hatice@tokmakteknoloji.com

Sosyal Medya