ORAZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
ORAZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Oraz Danışmanlık, 2014 yılında Mersin Akdeniz ilçesinde Dilek ORAZ yönetiminde tek ortaklı olarak kurulmuş ve 70.22.02 NACE Kodu ile “İşletme ve Diğer İdari Danışmanlık Faaliyetleri” (Bir Organizasyonun Stratejik, Mali, Pazarlama, Üretim, İş Süreçleri, Proje vb.) alanında hizmet vermeye başlamıştır.

Dokuz yıllık süreçte Yeni, KOSGEB, TİCARET Bakanlığı, Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TÜBİTAK, Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında yer alan destek programlarına yönelik 100 proje ve 4 adet fizibilite dosyası olmak üzere toplam 104 proje hazırlayarak başvuru yapmış ve müşterilerinin yaklaşık 230 milyon TL toplam destek almasını sağlamıştır. Ayrıca sürekli başvuru yapılabilen ihracat ve iş geliştirme desteklerine yönelik 60’ın üzerinde dosya başvurusu ile de müşterilerine yaklaşık 3,5 milyon TL destek sağlamıştır. İşletmenin, “Başvuru Yapılan ve Onaylanan Dosya” sayıları ile  “Başvurulan Bütçe ve Onaylanan Bütçe Tutarları” karşılaştırıldığında %90 başarı oranına ulaştığı görülmektedir.

Firma zamanın ve teknolojinin getirdiği bu süreç doğrultusunda, “devlet desteklerinin başvuru analizinden sonuçlandırmaya kadar tüm süreçlerini tek merkezde yürütebileceği web tabanlı bir yazılım geliştirmeye” karar vermiştir.

Verilen hizmetler sonucunda oluşan mevzuat bilgisi, sektör ve kurum deneyimleri, iyi yönetilen müşteri ilişkileri ve işletmenin sahip olduğu network doğrultusunda edinilen know-how (iş bilgisi, iş deneyimi) yazılım üzerinde tasarlanmaktadır. Ar-Ge çalışmalarına 2021 yılında başlayan firma 2022 yılı Eylül ayında Web Tabanlı Devlet Destekleri Analiz ve İş Akış Yazılımı tasarım süreçlerine faaliyetlerine başlamıtır. 

Bu faaliyet kapsamında geliştirilen yazılım “TEŞVİK ROTASI” markası ile “www.tesvikrotasi.com.tr” web adresi üzerinden ürün/hizmet satışına başlamıştır.

 

KOBİ & Girişimci ve Danışmanların yoğunlukla faydalandığı; KOSGEB kapsamında yer alan destek programları içerisinden sürekli başvuruya açık olan, projeli ve projesiz destek programlarının faydalanma analizinden proje tamamlamaya kadar tüm iş süreçlerinin mevzuatlara uygun şekilde kaydedilip raporlanacağı yazılım ile devlet destekleri başvuru ve takip süreçlerinin (hizmetlerinin) Dijital Dönüşümüne başlanmış olacaktır. Faydalanıcılar güvenilir ve doğru bilgiye tek platform üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşacaklar, destek süreçlerine yönelik tüm veri ve bilgiler yer ve mekandan bağımsız olarak kayıt altına alınarak raporlanabilecektir. Mevzuatlar doğrultusunda oluşturulacak yazılım ile insan kaynaklı gecikme ve hatalar %70 azaltılacak ve yazılım herkes tarafından kolaylıkla anlaşılacağı için personel adaptasyonu kolaylaşacaktır. Bu şekilde hizmet üretim verimliliği ile düzenli bilgilendirme ve raporlarla hizmet kalitesi ve destek yararlanıcılarının memnuniyeti, desteklerden faydalanma düzeyi artırılmış olacaktır. Böylelikle ülkemizdeki destek programlarının bütüncül bir bakış açısıyla değerlendirilmesi hedefinin başlangıç adımı atılarak, proje kapsamında seçilen desteklere yönelik bilgi ve faydalanma düzeyi, dolayısıyla destek programları ve ülkemiz teşvik sisteminin etkinliğinin artırılması desteklenecektir.

 

 

Adres: Çiftlikköy Mahallesi Mersin Üniversitesi Kampüs Alanı Teknopark Ana Bina No:35 A / K:3 No:315  Yenişehir / MERSİN

Tel: 0324 233 80 90 - Fax: 0324 233 80 91

Cep: 0542 898 06 64

Web:

www.oraz.com.tr

www.tesvikrotasi.com.tr

Sosyal Medya