Artıbilim Bilgi ve Eğitim Teknolojileri

Artıbilim Bilgi ve Eğitim Teknolojileri

Artıbilim Bilgi ve Eğitim Teknolojileri

ArtıBilim, 2019 yılında faaliyetlerine başlamış, 2020 yılında faaliyetlerini Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki şubesine taşımış olup, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleri ile eğitim teknolojileri ve eğitsel oyuncak üretimi alanlarında AR-GE temelli inovatif çalışmalar yürüten yenilikçi bir firmadır.

ArtıBilim Bilgi ve Eğitim Teknolojileri,

  • Eğitim teknolojileri, tasarım ve projelendirme üzerine eğitim ve danışmanlık hizmetleri,
  • Sürdürülebilir kalkınma temelli eğitsel materyal ve eğitim programları tasarımı ve geliştirilmesi,
  • Yenilikçi oyun ve oyuncak teknolojilerini kullanarak STEM oyun ve oyuncakları geliştirilmesi
  • Yenilebilir enerji temalı, eğitsel elektro- mekanik oyuncak, deney setleri tasarım ve proje üretim faaliyetleri,
  • Elektronik kart tasarımı, donanım yazılımları ve otomasyon geliştirmek üzerine çalışmalar yürütmektedir.

 

Devam Eden Proje:

  • Robotik Tabanlı Etkileşimli Ve Tematik Öğrenme Platformu

Projenin amacı, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, robotik biliminin temellerini kullanarak temel bilimlere yönelik esasları yaparak öğrenme esasına dayalı deneysel etkinliklere deneyimlemeye imkan tanıyan, esnek ve güçlü bir etkileşimli öğrenme platformu geliştirilmesidir. Proje kapsamında, tasarlanacak altyapı ile platforma ve uluslararası alanda yaygın olarak kullanılan arduino vb. platformlara uyumlu mekanik ve elektro-mekanik öğrenme materyallerinden oluşan yenilenebilir enerji temalı etkileşimli tematik öğrenme kiti geliştirilecektir. Tematik öğrenme etkinliklerine yönelik senaryoların da geliştirileceği proje kapsamında, geliştirilecek yazılım modüllerinin bulut üzerinden hizmet vermesi öngörülmektedir. Yazılımın yanı sıra, eğitim materyallerine ilişkin hizmetler de bulut üzerinden hizmet verecek ve kullanıcılar arasında etkileşimli öğrenme deneyimi sunmayı hedefleyen bir öğrenme platformu olarak tasarlanacaktır. Proje kapsamında geliştirilecek donanımlar birbirleri ile haberleşebilecek, çevresi ile etkileşim içerisinde tasarlanacaktır.

 

Adres                    :Çiftlikköy Mh. Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark 1.1Kuluçka Binası No:35/B, Yenişehir/MERSİN

Web Sitesi           :   www.artibilim.com.tr

Telefon                : 0 (505) 408 40 48

e-Mail                   : bilgi@artibilim.com.tr

Sosyal Medya