ENHANCER
ENHANCER

HERKES İÇİN İNOVASYON (IFA)PROGRAMI NEDİR?

HERKES İÇİN INOVASYON PROGRAMI (IFA), Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C Sanayi, Teknoloji Bakanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla yürütülen ENHANCER Projesi Ortak Kullanım Tesisleri Hibe Programı kapsamında uygulanmaktadır.

ENHANCER Projesi çerçevesinde, Mersin Teknopark tarafından uygulanan IFA Programı, Mersin 'de ikamet eden Bilişim ve Teknoloji odaklı sektörler öncelikli olmak üzere farklı sektörlerde bir girişim kurmayı ya da mevcut işletmesini geliştirmeyi hedefleyen Türk Vatandaşı ve Suriyeli girişimcilerin desteklenmesini amaçlar.

KİMLER BAŞVURABİLİR ?

• Mersin 'de kayıtlı olan ve ikamet eden

• T.C. Vatandaşı veya Gecici Koruma Altindaki Suriyeli

• 18 Yaşından Büyük

• Bilişim ve teknoloji odaklı sektörler öncelikli olmak üzere farklı sektörlerde iş fikrini hayata geçirmek veya mevcut işletmesini geliştirmek isteyen herkes programa başvuru yapabilir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

IFA programına başvurular www.mersinteknoparkenhancer.com adresi üzerinden online başvuru formunu doldurarak yapılır.

IFA PROGRAMINDA GİRİŞİMCİLERİ NELER BEKLİYOR?

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİ MLERİ

Başvurusu onaylanan girişimciler sertifikalı online "Temel Girişimcilik Eğitimi"ne katılırlar.

HIZLANDIRICI EĞİTİMLER

Temel girişimcilik eğitimini tamamlayan ve hazırladıkları iş planları başarılı bulunan girişimciler Hızlandırıcı Eğitimlere devam etmeye hak kazanırlar.

MENTOR DESTEĞİ

Başarılı girişimciler, IFA mentor havuzundan mentorlarla eşleştirilerek girişim fikirlerini geliştirme imkanı bulurlar.

B2B ve NETWORKING ETKİNLİKLERİ

Program boyunca gerçekleştirilecek B2B ve Networking etkinliklerinde girişimciler, bölgedeki şirketler, yatırımcılar ve mentorlarla bir araya gelerek işbirlikleri geliştirirler.

ORTAK KULLANIM ALANLARI

1- Co-working Space (Ortak Çalışma Alanı)

IFA Programı yararlanıcıları mobil uygulama üzerinden randevu alarak, bilgisayarlı ortak çalışma alanını kullanabilirler.

2- 3D Prototipleme Atölyesi

Yararlanıcılar iş fikirlerine yönelik ön prototipleme işlemlerini IFA 3D Prototipleme Atölyesinde gerçekleştirirler.

3- Multimedya Stüdyo

Başarılı girişimciler tarafından geliştirilen ürün ve hizmetlerin video/fotoğraf çekimleri, Multimedya Stüdyoda gerçekleştirilir. Girişimciler ürünlerini www.mersinteknoparkenhancer.com üzerinden tanıtma şansı bulurlar.

 

 

 

Sosyal Medya