WEPOWER
WEPOWER

WEPOWER PROGRAMI NEDİR?

Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu ve Mersin Teknopark iş birliği ile yürütülen WePower Kadın Girişimci Eğitim Programı, Mersin ve Adana'da ikamet eden bilişim, tarım, gıda ve tekstil sektörlerinde bir girişim kurmayı ya da mevcut işletmesini geliştirmeyi hedefleyen Türk Vatandaşı ve Suriyeli girişimci takımları desteklemek amacıyla hayata geçirildi. WePower programı, kadın ağırlıklı en az 3 kişilik takımla başvuran girişimcilere, yoğunlaştırılmış girişimcilik eğitimleri, sektörel eğitimler, mentorluk desteği, ortak pazarlama faaliyeti, B2B ve Networking etkinlikleri gibi olanaklar sunarken, grupların göstermiş oldukları başarı durumuna bağlı olarak Mersin Teknopark İnovasyon Merkezi, Co-Working Ofis ve 3D Prototipleme Merkezi gibi altyapı imkanlarından faydalanmalarına olanak sağlar.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

WePower programına başvurular 16 Aralık 2022 tarihine kadar www.wepowerproject.com adresinden online olarak alınacaktır. WePower Programına 2 tip başvuru yapılabilir: 1. Girişim fikrini hayata geçirmek veya mevcut işletmesini geliştirmek isteyen girişimciler, kadınların ağırlıklı olduğu, kendileri dahil en az 3 kişiden oluşan bir takım kurarak başvuru yapabilirler. 2. WePower programında yer almak isteyen kadın ya da erkek adaylar bir takıma dahil olmak üzere başvuru yapabilirler. Adaylar özelliklerine göre bir takıma dahil edilirler.

WEPOWER PROGRAMINDA TAKIMLARI HANGİ DESTEKLER BEKLİYOR?

1. GİRİŞİMCİLİK KAMPI (ONLINE EĞİTİM)

Başvurusu onaylanan takımlar 1 hafta sürecek olan Online Girişimcilik Kampı’nda temel girişimcilik eğitimi alırlar. Program sonunda hazırladıkları iş planları uygun bulunan takımlar Hızlandırıcı Programa devam etmeye hak kazanırlar.

2. HIZLANDIRICI PROGRAM (YÜZ YÜZE EĞİTİM)

2 hafta sürecek olan Hızlandırıcı Programda, ileri aşama girişimcilik eğitimleri alan takımlar kendi sektörlerinden deneyimli mentorlar ile eşleştirilerek iş fikirlerini geliştirme imkânı bulurlar. Program sonunda sundukları iş planları jüri tarafından ticarileşmeye uygun bulunan takımlar Ticarileşme Programına devam etmeye hak kazanır.

3.TİCARİLEŞME PROGRAMI (YÜZ YÜZE EĞİTİM)

WePower Ticarileşme Programında takımlar sektör spesifik eğitimlerin yanı sıra birebir mentorluk desteğinden faydalanırken, işletmelerini kurma ve finansal kaynaklara erişim konularında danışmanlık hizmeti alırlar.

4. B2B ve NETWORKING ETKİNLİĞİ

Program sonunda gerçekleştirilecek B2B ve Networking etkinliğinde programın tüm yararlanıcıları bölgedeki yatırımcılar, mentorlar ve girişimcilerle bir araya gelme ve iş birlikleri geliştirme imkânı bulurlar.

5. FİNALE KALAN TAKIMLARA İLAVE AYRICALIKLAR

Ticarileşme programı sonunda başarılı olan takımlara Mersin Teknopark Co-Working Space’de 1 yıl boyunca ücretsiz çalışma alanı, 3D Prototipleme Merkezi kullanımı ve danışmanlık desteği sağlanacaktır.

BAŞVURU KRİTERLERİ

• Mersin veya Adana'da kayıtlı olan ve ikamet eden,

• Bilişim, Tarım, Gıda veya Tekstil Sektörlerinde Bir İş Fikri Olan ve Bu İş Fikrini Hayata Geçirmek veya Mevcut İşletmesini Geliştirmek isteyen,

• T.C. Vatandaşı veya Suriyeli,

• 18 Yaşından Büyük,

En az 3 Kişiden oluşan kadın ağırlıklı girişimci takımlar programa başvuru yapabilirler.

Ayrıca bireysel olarak başvuru yapan kadın veya erkek adaylar bir takım ile eşleştirilerek programa dahil olabilirler.

 

*Program kapsamında eğitimler Mersin Teknopark’ta gerçekleştirilecek olup programa Adana’dan katılacak takımlar için ulaşım, servis ile sağlanacaktır.

   

 

Sosyal Medya