Toros Yazılım
Toros Yazılım

    Toros Yazılım A.Ş. 2008 yılında akademik deneyime sahip, genç girişimciler tarafından kurulmuş bir AR-GE ve Siber Güvenlik şirketidir. Firma her türlü talebe göre kişiye ya da kuruma özel yazılım ve entegrasyon çözümleri geliştirmektedir.
    Firmanın ana ürünü Kurumsal Kimlik Yönetim Yazılımı ‘dır. Bu yazılım ile kuruluşların çalışan kimliğini bulut ve web tabanlı uygulamalarda buluşturması sağlanmakta ve bu birleştirilmiş kimlik uygulaması sayesinde çalışanlar tek bir oturum açma ile tüm uygulamalara erişebilmektedir. Üst düzey güvenlik doğrulama kabiliyetine sahip bu yazılım ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ve üniversitelere hizmet verilmektedir.

     Toros Yazılım ‘ın siber güvenlik merkezli bakış açısı doğrultusunda geliştirdiği son ürünü SIEM yazılımıdır. Bu ürün ile birlikte kuruluşların kullanıcı etkinlikleri, ağ trafiğinin anormal davranışları ve ana bilgisayar tabanlı akışları görselleştirilmekte, istatistikler ve analizler sunulmaktadır. Yapay zeka algoritmaları, gelişmiş korelasyon ve gerçek zamanlı analiz ile siber tehditlerin, açıkların ve saldırıların erken ve doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlanırken, şüpheli süreçler tek bir pencereden kontrol edilmektedir.

 Firmanın diğer hizmetleri arasında Gömülü Sistem Yazılımları ve Kişiye/Kuruma Özel Yazılım geliştirmek, Veri Kurtarma hizmeti vermek, Bilişim ve Siber Güvenlik Danışmanlığı sunmak bulunmaktadır. Firmanın geliştirdiği tüm yazılımlar özgün tasarımlara sahip olup kullanım kolaylığı ile güvenliği eş zamanlı olarak sunmaktadır.

 Toros Yazılım Ar-Ge faaliyetlerine Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi ile analiz alanında sürdürmekte ve bu bağlamda yazılım geliştirme çalışmalarına ağırlık vermektedir.

 

Adres                    : Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark İdari Binası No : 1/109 33343  MERSİN / TÜRKİYE

Web Sitesi           : https://www.torosyazilim.com.tr

Telefon                : +90 (324) 404 08 08

e-Mail                   : info@torosyazilim.com.tr

Sosyal Medya