AYB Savunma Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme A.Ş.

AYB Savunma Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme A.Ş.

AYB Savunma Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme A.Ş.

AYB SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME A.Ş. ,
Üçüncü Kuşak bir Aile Şirketi olan AYB ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİK  A.Ş. nin ‘’Küresel Genişleme ve Milli Faydalılık‘’ temel hedeflerine ulaşabilmek amacıyla ailemize katılan en yeni üyemizdir.

Genişleme hedefimiz, yıllardır süren çalışmalarımızın sonucunda  AYB Endüstri'nin  çok kısa bir süre içerisinde Endüstriyel Motorlar ve Güç Üniteleri, Madencilik,  Marine Uygulamalar ve Savunma Sanayiinde kullanılan Dizel Motor Yakıt Sistemleri için Dünya çapında en büyük yedek parça tedarikçilerinden biri haline gelmesini sağlayacaktır

 

Uluslararası arenada bu genişlememizi sürdürürken;
Tersine Mühendislik yöntemleriyle elde ettiğimiz Yüksek Teknolojili Dizel Motor Yakıt Sistemleri ne ait en kritik parçaların

‘’YENİDEN ÜRETİMİ’’ konusundaki bilgi birikimimizi ‘’MİLLİ FAYDALILIK‘’ hedefimiz çerçevesinde; Türk Savunma Sanayii, Endüstriyel Motorlar ve Güç üniteleri, Petrol Arama, İnşaat ve  Madencilik sektörlerinin hizmetine sunarak, tedariki tamamen ithalata ve yabancı tedarikçilere dayalı kritik öneme sahip bu parçalar  nedeniyle yaşanan  ve yaşanabilecek olan Döviz kaybı ve hizmet aksamalarına son vermek en büyük hedefimizdir.

Kalite Yönetimi Süreçlerimize verdiğimiz  önemin bir parçası olarak  AYB Endüstri 
ISO 9001: 2015 ISO 27001ISO 45001ISO 14001:2015ISO 50001:2018  ve  TS11964 - TSE HYB sertifikalarına  sahiptir.
SAHA İSTANBUL, 
 APRA ve ADS gibi Ulusal ve Uluslararası organizasyon  üyeliklerimiz ile bilinirliğimizi ve güvenilirliğimizi artırarak, sektörümüzle alakalı tüm gelişmelerin içinde yer alırken aynı zamanda Sektörde güncel kalmaktayız.

Devam Eden Proje:

• Detroıt Dıesel 6v53t Motora Ait Yakıt Enjektörü Modernizasyon Ve Millileştirme Projesi


Bu Projeye konu olan Detroit Diesel Seri 53 ve 71 Dizel Motorlar , 2 zamanlı Turbo şarjlı ve direkt enjeksiyonlu dizel motorlardır. Sıklıkla Askeri aplikasyonlarda kullanılmakta olan bu motorlar 2 zamanlı olmaları sebebiyle küçük hacimlerde yüksek güç ve tork sağlayabilmekte ve 4 zamanlı motorlara göre daha az bileşen içermeleri sebebiyle daha az arıza yapmaktadırlar.Bu özellikleri ile zırhlı araçlara güç verirken daha fazla personel ve mühimmat taşımaya da imkan sağlamaktadırlar. Ancak tasarlandığı yıllardaki mevcut teknoloji göz önüne alındığında bu motora ait yakıt enjektörleri birçok teknik zafiyete sahiptir.Bu proje ile günümüz teknolojik imkanlar kullanılarak sisteme ait tüm bileşenler yeniden tasarlanarak mevcut zayıflıklar giderilecek ve bu sayede daha yüksek güç elde edilirken ,daha düşük yakıt tüketimi sağlanacak ve egzoz gazı emisyonu azaltılarak maalesef çevre dostu olmayan bu motorların zararlı etkileri de azaltılacaktır. Ayrıca muharebe şartlarında kullanılan kontamine yakıtların aşındırıcı etkilerine karşı yapılacak iyileştirmeler ile de daha uzun kullanım ömrü sağlanarak operasyonel maliyetlerin de minimize edilmesi sağlanacaktır. Son olarak tamamen ithal edilen bu malzeme ve bileşenleri yerlileştirilerek ithalat ikamesi engellenecek , seri üretim aşamasında ek istihdam sağlanacak ve grup şirketlerimizin sahip olduğu uluslararası bilinirlik sayesinde ürünlerin ihracı da yapılarak ülkemize döviz girişi sağlanmış olacaktır.

 

Adres                    : MERSİN ÜNİVERSİTESİ KAMPUS ALANI
TEKNOPARK No: 35 A / 218 YENİŞEHİR / MERSİN 
Adres kodu : 1804077525  Bina Kodu : 5683329

 

Web Sitesi           :www.aybsavunma.com.tr

Telefon                :4441292

e-Mail                   :  savas@aybsavunma.com.tr

Sosyal Medya