Kayacı Savunma Sanayi A. Ş.
Kayacı Savunma Sanayi A. Ş.

Kayacı Savunma Sistemleri, denizcilik sistemleri, havacılık ve denizcilik elektroniği, insansız araçlar, radar sistemleri, radar donanım/yazılım çözümleri sunmaya odaklanmış yenilikçi bir şirkettir. Yüksek teknoloji sistemlerinin tasarımı ve üretiminde Kayacı’nın kalite yönetim anlayışı yüksek doğrulukla çalışan “state-of-the-art” ürünlerin ortaya çıkmasını sağlar. Denizcilik elektroniği, yönetim ve denetim sistemleri, radar ve bilgi teknolojilerinde 25 yıllık deneyimiyle, ürün yelpazesini ve üretimini sürekli olarak geliştiren Kayacı’nın mühendislik çözümleri, piyasada sağlamlık ve güvenliği garanti eder. Kayacı’nın hedefi küresel teknolojik gelişmeleri temel alarak yenilikçi ürünler geliştirmek, bu teknolojileri Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bütünleştirmek ve ülkenin endüstriyel gelişimine katkıda bulunacak yenilikçi mühendislik çözümleri geliştirmektir. Kayacı Savunma Sistemleri’nin vizyonu özellikle elektronik sistemler, bilgi teknolojileri, deniz araçları ve radar sistemleri alanlarında ürünlerinin kalitesiyle ve dayanıklılığıyla güvenilir bir şirket olmaktır.

 

TGB’de Tamamlanan Projeler:
• RF Karıştırıcı Sistem Geliştirilmesi
• Sonar (Sound Navigation and Ranging) Sisteminin Gemi otopilot Sistemine entegre edilmesi.

Devam Eden Proje:
• Kapalı Alanlarda ve Bina İçinde Kullanılmak Üzere Mini RF Karıştırıcı Sistemi Geliştirilmesi
Proje kapsamında farklı frekans bantlarında çalışan bir radyo-frekans (RF) sinyal karıştırıcı (jammer) sistemi tasarımı ve prototipi gerçeklenecektir. Hedeflenen frekans bantlarında güçte sinyal yayılımı yapacak ve etraftaki alıcıların giriş katının tüm bant için baskılanmasını sağlayacak düşük maliyetli, özgün, kullanımı kolay, kompakt bir RF Karıştırıcı sisteminin prototipi yapmak ve pazara sunmak bu projenin ana amacıdır.

 

•  İnsansız Hava Unsurlarına Yönelik Portatif ya da Araç Üstü Monte Edilebilen Akıllı İkaz, Tespit ve RF karıştırma Sistemi Geliştirilmesi Projesi
Bu proje kapsamında daha önce KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Projesi desteği ile geliştirmiş olduğumuz el tipi portatif RF karıştırıcı sisteminde kazanmış olduğumuz yeteneği de kullanarak, insansız hava aracı (İHA) ve drone tarzı insansız hava unsurlarına Yönelik portatif ya da araç üstü monte edilebilen akıllı bir ikaz, tespit ve RF karıştırma sistemi geliştirilecektir. Bölgemizdeki kamu kurumları tarafından bu yöndeki bir ihtiyaç talebi tarafımıza iletilmiş ve firmamız bünyesindeki bu konuda edinilmiş olan yetenekler de değerlendirilerek bu "İnsansız Hava Unsurlarına Yönelik Portatif ya da Araç Üstü Monte Edilebilen Akıllı İkaz, Tespit ve RF karıştırma Sistemi Geliştirilmesi Projesi"nin başlatılmasına karar verilmiştir. Proje kapsamında farklı frekans bantlarında çalışan, portatif ve araca monte olarak uygulanabilen akıllı bir radyo-frekans (RF) sinyal karıştırıcı (jammer) sistemi tasarımı ve prototipi gerçeklenecektir. Firmamız bünyesinde hedeflenen frekans bantlarında yeterince yüksek güçte sinyal yayılımı yapacak ve akıllı olarak tüm yatay açıları kontrol eden ve sonrasında sektörel yönelebilen anten birimi sayesinde İHA ve drone tarzı asgari 5 km çapı menzilindeki İnsansız Hava Unsurlarını tespit ederek RF karıştırma yaparak kullanım operasyonlarını bozacak entegre bir sistem geliştirmek ve ve pazara sunmak bu projenin ana amacıdır.

 

Adres                    : Çiftlikköy Mah. Mersin Üniversitesi Kampus Alanı Küme Evleri Teknopark Sitesi Mersin Teknopark 2. İnkübatör Binası No: 35C/B9-B10-B11-B12-B13-B17 Yenişehir / Mersin

Web Sitesi           : www.kayacisavunma.com

Telefon                : 0324 336 30 40

e-Mail                   : info@kayacisavunma.com

Sosyal Medya