AGB Danışmanlık Ar-Ge Mühendislik Ltd. Şti.

AGB Danışmanlık Ar-Ge Mühendislik Ltd. Şti.

AGB Danışmanlık Ar-Ge Mühendislik Ltd. Şti.

AGB Danışmanlık Ar-Ge Mühendislik firması, Mersin teknopark yerleşkesinde Akademisyen Girişimci Prof. Dr. Mustafa TAŞKIN tarafından 2020 yılında kurulmuş ve hava araçlarına bağlantı elemanları üretimi teknolojileri üzerine faaliyetlerine başlamış sonrasında artan talep doğrultusunda bir çok farklı alanda faaliyet gösteren bir Ar-Ge Mühendislik firmasıdır.

Firma bünyesinde tam zamanlı olarak Doktora eğitimine devam eden 1 Yüksek lisans dereceli Mühendis ile yeni teknolojiler geliştirme hedefi olan yenilikçi bir Ar-ge ve Ür-ge firmasıdır.

 

Misyonumuz

İnsana ve çevreye verdiğimiz değer ile yaşam kalitesine olan inancımız doğrultusunda, ülkemizin kaynaklarından faydalanarak; güvenli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli ürünleri tasarlamak, üretmek ve tamamlamak; müşterilerimiz ile birlikte anlaştığımız iş programına uymak; tüm bunları gerçekleştirirken, AGB Çalışanlarının kariyer gelişimine yardımcı olmak ve bulunduğumuz sektörlerde sosyal sorumluluklarını bilen, yenilikçi ve her zaman liderliği hedefleyen öncü bir şirket olmak .

Vizyonumuz

Ürettiğimiz, geliştirdiğimiz ve sunduğumuz tüm hizmetlerde; etik degerlerden ödün vermeden, en yüksek kaliteyi en uygun ve en ekonomik çözümlerle yakalayarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu memnuniyetin devamlılığı için, eğitim odaklı, gelişime açık ve insani değerlere saygılı bir ekip olgusuyla farkındalık yaratan düşüncelere örnek olmaktır.

Kalite

Ürettiğimiz, geliştirdiğimiz ve sunduğumuz tüm hizmetlerde; etik degerlerden ödün vermeden, en yüksek kaliteyi en uygun ve en ekonomik çözümlerle yakalayarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu memnuniyetin devamlılığı için, eğitim odaklı, gelişime açık ve insani değerlere saygılı bir ekip olgusuyla farkındalık yaratan düşüncelere örnek olmaktır.

- Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak.

-Sürekli gelişen teknolojiyi ve uluslararası standartları takip ederek yeni ürünler geliştirmek ve var olan ürünlerin teknolojik seviyelerini artırmak,

-Ürün uygunluğunu sürekli kotrolünü sağlayarak amaca uygun ürün üretmek,

-Tüm personelin eğitim hayatının devamını teşvik ederek sürekli gelişmeyi sağlamak,

- Ulusal ve uluslararası standartlara, yasal mevzuat şartlarına uymak,

 

Değerlerimiz

-Kalite

-İnsana Saygı

-Liderlik

-Dürüstlük          

-Gelişim ve Değişim

 

Firmamızın faaliyet gösterdiği çalışma alanları ;

  • Demir-Çelik Döküm Sanayi
  • Kaynak Teknolojileri Alanı
  • Yüzey İşlemleri ve Kaplama Sanayi
  • Havacılık ve Uzay Sanayi
  • Savunma Sanayi
  • Makine İmalat Sanayi
  • Nanoteknoloji Alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Firmamızın Başarı ile Bitirdiği/Yürütmekte olduğu projeler;

TÜBİTAK 1507-KOBİ AR-GE BAŞLANGIÇ DESTEK PROGRAMI kapsamında, MANGANLI KIRICI ÇEKİÇLERİN BOR KARBÜR (B4C) İLE YÜZEY MODİFİKASYONU YAPILARAK AŞINMA DAYANIMLARININ ARTIRILMASI isimli projemiz ile Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda, yüksek aşınma dayanımına sahip malzeme üretimi amaçlanmaktadır. 

Manganlı çeliklerin çalışma sürelerinin , devamlı olarak üretim yapılan tesislerde yetersiz kalması ayrıca Makine içindeki bu kırıcı çelik parçaların tak-sök işlemlerinin üretim tesisine yaşattığı mali kayıplar ve bu esnada yaşanan zaman kayıpları bu projenin başlatılması için öncelikli sebepler arasında yer almıştır. 

Madencilik ve inşaat sektöründe yüksek aşınma dayanımı ve kırılma tokluğunu bir arada bulunduran makine parçalarına olan ihtiyaç sektörüngelişimine paralel olarak hızla artmaktadır. Günümüzde kırıcı değirmenleri için kırıcı plakalar, toz değirmenleri için tozlaştırıcı

bank plakaları, küreli tozlaştırıcı değirmenler gibi geniş bir endüstriyel uygulama alanında aşınma dayanımı yüksek malzemelere ihtiyaç vardır.
Dolamit ve kalker esaslı malzemelerin kırılmasında kullanılan çekiçli kırıcılarda, kırıcı çekiçlerin çalışma ömrünün yetersizliği uygulamada büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bu çalışmada Ağır Sanayii firmalarında kullanılan çekiçli kırıcıların kırıcı çekiçleri incelenmiş ve sahada karşılaşılan problemler dikkate alınarak çözümler üretilmiştir.

Ağır sanayi firmalarının talepleri doğrultusunda yapılan bu çalışmada kullanılan iş parçalarının kullanım ömürlerinin, devam eden Ar-Ge çalışmaları ve Sanayi işbirliği ile en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

KOSGEB AR-GE İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI kapsamında, Hava Araçlarında Kullanılmak Üzere Nano Yapılı Yüksek Kesme ve Yorulma Dayanımına Sahip Bağlantılı Elemanları Üretimi projemiz ile Havacılık sektöründe kullanılan bağlantı elemanlarının geliştirilmesi amaçlanmmıştır. Havacılık sektöründe kullanılan bağlantı elemanları sürekli olarak dinamik yüklere ve yüksek basınca maruz kalmaktadır. Sürekli olarak yaşanan bu durum sonucunda en sık karşılaşılan sorun olarak karşımıza bağlantı elemanlarında yorulma kaynaklı kırılmalar meydana gelmektedir.  Yorulmadan kaynaklanan hatalarda malzeme kırılmadan önce herhangi bir belirti göstermez bu da yaşanabilecek kazaların öngörülmesine imkan tanımaz. Öngörülemeyen bu hata tipinde bağlantı elemanlarının sürekli olarak kontrol edilmesi ve sık aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Sürekli değişimler firmalara maliyet ve zaman kaybı yaşatmaktadır. Projemizde bu sorunların önüne geçebilecek yüksek kesme ve yorulma dayanımına sahip nano boyutlara indirgenmiş malzeme üretimi gerçekleştirilmiştir. Yüksek riskli kullanım alanına sahip havacılık bağlantı elemanları üretiminde %95'e yakın seviyelerde ithal kaynaklı ürünler kullanılmakta olup proje sonu ürünümüz bu alanda dışa bağımlılığı azaltıp ithal girdilerin önüne geçmeyi hedeflemiştir.

Adres                    : Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark Sit. No:35 B/Z07 Yenişehir/MERSİN

Web Sitesi           : https://agbmuhendislik.com//index.html

Telefon                : +90 (533) 633 11 08

e-Mail                   : taskinmustafa33@gmail.com

Sosyal Medya