Üniversiteli Girişimcilere Teknopark Desteği

Üniversiteli Girişimcilere Teknopark Desteği

27.03.2015
Üniversiteli Girişimcilere Teknopark Desteği

Girişimci adayı genç beyinlere daha iyi bir geleceğe sahip olmalarında yardımcı olmayı ilke edinen Mersin Teknopark, Mersin Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile buluştu.

Gençler, Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde öğrenciler için yaratılan fırsatlar, staj, part-time, full-time çalışma olanakları ve firmaların projelerine dahil olabilme olanakları hakkında bilgilendirildi.

Programa katılan öğrenciler Teknopark bünyesinde gerçekleşen projeleri yakından görme ve proje yöneticileri ile sohbet etme fırsatı buldu. Çevre Mühendisliği sektöründe Türkiye'de başarılı projelere imza atan Çevreci Bilişim Firması yetkilileri Mersin Üniversitesi öğrencilerine proje yönetimi, yaratıcılık, inovasyon ve  girişimcilik konusunda tecrübelerini aktardı.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın da tecrübelerini aktardığı programda, öğrenciler kariyer hedefleri noktasında merak ettiklerini sordular. Verimli geçen sohbetin ardından Teknopark binasını gezen öğrenciler diğer projeler hakkında da bilgilendirildi.

Sosyal Medya