ULUSLARARASI FAALİYETLER ESTONYA’DA DEVAM EDİYOR.

ULUSLARARASI FAALİYETLER ESTONYA’DA DEVAM EDİYOR.

17.10.2016
ULUSLARARASI FAALİYETLER ESTONYA’DA DEVAM EDİYOR.

Kurulduğu yıldan bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası proje ev sahipliği, ortaklığı ve danışmanlığı yapan Mersin Teknopark, “Avrupa’da İş Başında Eğitim Modelleri ve Eğiticilerin Eğitimi” projesi kapsamında proje ortakları ile Estonya’da bir araya geldi.

OTMET Projesi’nin altıncı uluslararası toplantısına, Proje ortakları arasında yer alan Yunanistan, Portekiz, İtalya, Litvanya, Estonya ve proje koordinatörü Türkiye’den temsilciler katılım sağladı.

Toplantıda İş Başında Öğrenme Modeline yönelik uluslararası bir sunum gerçekleştirilerek projenin tanıtımı ve Estonya hakkında bilgiler verildi. Tartu Science and Technology Park temsilcisi Vaido Micheim tarafından kurumsal tanıtım yapılarak katılımcılara bilgilendirme sunumu yapılarak, Estonya’daki iş başında eğitim ve staj sistemine yönelik katılımcıları bilgilendirdi.

OTMET Projesinin yaygınlaştırılması ve projeye dair farkındalık yaratılması amacıyla gerçekleştirilen toplantı, proje ortağı olan 6 ülke, proje çıktılarının yaygınlaştırılması ve farkındalık yaratılması konusunda öngördükleri araçlara yönelik sunumlar gerçekleştirerek, bu yaygınlaştırma araçlarına yönelik fikir alış verişinde bulundu.

Proje toplantısının ikinci gününde katılımcılar, Tartu Science and Technology Park firmalarını ofislerinde ziyaret ederek projeleri ile ilgili bilgi edindi. Firma temsilcileri ile görüşen katılımcılar, ülkeler arası olası işbirlikleri hakkında görüşerek fikir alışverişinde bulundu. Sonrasında Tartu Üniversitesi ziyaret eden katılımcılar, işbaşında eğitim, girişimcilik ve staj süreçlerine yönelik bilgiler edindi.

Estonya hareketliliğinin son gününde ise gerçekleştirilen iş başında eğitim modeline yönelik bir konferans gerçekleştirilerek üniversite öğrencileri, firma temsilcileri ve girişimci adayları yoğun ilgi gösterdi. Konferansta iş başında eğitim modelinin tanıtımı yapılarak, proje hakkında katılımcılara bilgi verildi. Tartu Science and Technology Park bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan start-up firmaların başarı öykülerine yer verilerek firma yetkilileri tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen konferansın ardından sertifika töreni ile katılımcılara sertifikaları takdim edilerek 6. Uluslararası proje hareketliliği sona erdi.

OTMET projesinin kapanış toplantısı, Aralık ayında Mersin’de gerçekleştirilecek olup, büyük bir ekosistem şeklinde yapılacak toplantıya tüm Türkiye davetlidir. 

Sosyal Medya