TÜRKİYE'NİN 5'TE 1'İ MERSİN TEKNOPARK'TA... 5 TİM-TEB Girişim Evinden Biri Mersin Teknopark'ta Kuruluyor...

TÜRKİYE'NİN 5'TE 1'İ MERSİN TEKNOPARK'TA... 5 TİM-TEB Girişim Evinden Biri Mersin Teknopark'ta Kuruluyor...

25.01.2016
TÜRKİYE'NİN 5'TE 1'İ MERSİN TEKNOPARK'TA... 5 TİM-TEB Girişim Evinden Biri Mersin Teknopark'ta Kuruluyor...

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, teknolojik katma değeri yüksek ve ihracat odaklı projelere sahip girişimcilerin desteklenmesi amacıyla Mersin Teknopark TİM-TEB Girişim Evi’nin alt yapısı oluşturuluyor.  TİM-TEB Girişim Evi ve Mersin Teknopark işbirliği ile yapılan tanıtım toplantısına; Mersin Teknopark’ta yer alan çok sayıda firma yetkilisinin yanı sıra Mersin'de yer alan  kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı.

TEB Girişim Evi hizmetlerinden bahseden TEB Girişim Bankacılığı Pazarlama Müdürü İbrahim Çoşkuner, büyüme hedefleyen işletmelerde fırsatların ve tehditlerin iyi ayırt edilmesi gerektiğinin ve öncelikli hedefin strateji belirlemek olduğunun altını çizdi.  Sayın Çoşkuner değişime ayak uydurmanın ve girişimci ruha sahip olmanın önemine dikkat çekerken, girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü fiziki ortamı,  eğitimi ve danışmanlık hizmetini sağladıklarını ve büyüme hedefli işletmeler için bir kuluçka merkezi halinde olan Mersin Teknopark ile, TEB girişim evi hizmetlerinin yüksek katma değer sağlayacak bir alt yapı oluşturacaklarını belirtti. Konuşmalarına devam eden Çoşkuner “Mersin’de yapılanma kararı alırken bir şampiyona ihtiyacımız vardı. O da zaten belliydi. Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür DURMAZ’la yaptığımız görüşmeler sonucunda, onun özverili desteği  ile süreçlerimize başladık.” dedi.

Toplantıya katılım sağlayan DURMAZ, “Mersin Teknopark firmalarının ölüm vadisi süreçlerinde yollarına dizilen çakıl taşlarını ayıklamak ve firmaları uluslararasılaştırmak bizim önceliğimiz. Bu yolda ilerlerken stratejik ortaklıklar ve güçlü birliktelikler başarıya ulaşma noktasında başta Sayın Valimiz Özdemir Çakacak olmak üzere yönetim kurulumuzun bizlere biçtiği çalışma metodolojisi. Bu bağlamda Sayın İbrahim Coşkuner'in destekleri ve tecrübesi sayesinde TİM-TEB Girişim Evi ile Mersin Teknopark firmalarının sürdürülebilir işbirliğini ve Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında katma değerli üretimini  sağlayacak, rekabet gücünü artıracağız. Bu bağlamda firmaların büyümeleri için elimizden gelenin daha fazlasını yapma gayreti içindeyiz”  dedi.

Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi kurucu ortaklarından Mehmet Şöhralp ŞANLI yaptığı sunumda TİM-TEB Girişim Modelinden bahsederek programlar hakkında firmalara bilgi iletmiş olup, büyümenin avantaj ve dezavantajlarına dikkat çekmiştir. Sayın Şanlı,  TEB Girişim Evi’nin yüksek katma değer sağlayacak projelerle buluşmasını hedeflediklerini ve birlikte büyümenin artı değerler kazandırdığını belirtti. Girişim Evi Modeli kapsamında yılda iki dönem başvuru kabul ettiklerini, Mersin TİM-TEB Girişim evinde yer almak isteyenlerin ilk dönem başvurularını 15 Şubat 2016 tarihine kadar http://teblegirisim.com/ sitesi üzerinden gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Sosyal Medya