TGBD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.

TGBD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.

01.03.2017
TGBD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.

Mersin Teknopark,  ODTÜ Teknokent İkizler Binası Konferans Salonu'nda yapılan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) 8. Olağan Genel Kurulu Seçimi Toplantısına katılım sağladı.

Gerçekleşen toplantıya, Türkiye’nin dört bir yanından gelen TGB yöneticileri katılırken, toplantı öncesi düzenlenen kokteylde müdürler birbirleriyle sohbet etme ve yeni projelerini anlatma fırsatı buldu.

Toplantıda, Türkiye’deki aktif teknoparkların tamamına yakınını çatısı altında buluşturan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nde seçim heyecanı yaşanarak, TGBD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan Akın, bayrağı İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak’a devretti.

Dinamik kurullar...

Sanayicilerle kurduğu kuvvetli iletişimle üniversite-sanayi iş birliğine tuğla koymayı vizyon haline getiren TGBD’nin seçiminde, Genel Kurul Başkanlık Divanı’na GOSB Teknopark Genel Müdürü Emre Aksan başkanlık ederken, Divan Üyeliklerine Mersin TGB Genel Müdürü Özgür Durmaz ve Trakya Üniversitesi Edirne TGB Müdürü Barış Kocabıyık seçildi. Yönetim ve denetim kurulları raporlarının görüşüldüğü toplantı, yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile sürdü. Ardından TGBD’de yönetim ve denetim kurulları üyelikleri için seçim yapıldı.

64 teknoparktan 42’sinin üye olduğu güçlü bir platform olan TGBD’nin katma değerli sanayinin ivmesini yükseltici çalışmalara imza attığını belirten Prof. Dr. Erhan Akın, TGB yönetimlerinin kurumsallaşması için devreye alınan TGBD Akademi faaliyetlerinden bahsederek, asil ve yedek üyelerin isimlerinin açıklanmasıyla toplantı son buldu.

Sosyal Medya