TEKNOYATIRIM DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

TEKNOYATIRIM DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

21.04.2017
TEKNOYATIRIM DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

19 Nisan 2017 tarihinde KUSİ(Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) kapsamında, Mersin Teknopark Toplantı salonunda,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve KUSİ İl Temsilciliği tarafından firmalarımıza, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı tanıtım toplantısı düzenlendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı, 2014 ve 2015 yıllarındaki çağrılarında başarılı bulunmuş 204 adet projeyi 209 Milyon TL tutarında Bakanlık desteğiyle desteklemiştir.

8 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete'de ilan edilen yönetmelik değişikliğine göre kredi faiz desteği kaldırılarak, makine-teçhizat desteği için hibe üst limitleri artırılmıştır.  Bu bağlamda,  programdan yararlanabilmek için firmaların kamu kaynakları(TÜBİTAK, KOSGEB vb.) tarafından desteklenmiş ve başarı ile bitirilmiş bir Ar-Ge projesinin veya patentinin bulunmasının zorunlu olduğu toplantıya, Mersin İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü temsilcisi Ergün BAL, KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Kasım OCAKOĞLU ve bünyesinde faaliyette bulunan Mersin Teknopark firma temsilcileri katıldı. Ergün Bal’ın sunumuyla gerçekleşen toplantı,  soru ve cevaplar sonucunda sona erdi. 

Sosyal Medya