Teknoparklar Arasında Teknoloji Transferi

Teknoparklar Arasında Teknoloji Transferi

07.05.2014
Teknoparklar Arasında Teknoloji Transferi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı aynı zamanda Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DEPARK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı ve DEPARK-Sağlık akademik koordinatörü Doç. Dr. Adile Öniz,  Ar-Ge ilişkilerini pekiştirmek, teknoloji transferini gerçekleştirmek, iki farklı bölgede faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmeleri bir araya getirmek,  biyoteknoloji ve tıp teknolojileri alanında çalışan Ar-Ge firmalarını Türkiye’nin ilk sağlık temalı teknoparkı olarak adlandırılan DEPARK-Sağlık ile tanıştırmak ve  yeni binaları ALFA'nın açılışına Mersin Teknopark’ı davet etmek için ziyarette bulundu.

Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği süreçlerini güçlendirerek bölge ve ülke ekonomisine en üst düzeyde katkı sağlayan Mersin Teknopark yöneticileri, firmalara uygun yatırım ortakları bulmak için tüm fırsatları değerlendiklerini vurguladı.

Ekonomik ve akademik işbirlikleri çalışmalarının desteklenmesi amacıyla Mersin Teknopark ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağını vurgulayan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören Ulusal/Uluslararası projelerde ortak hareket edilebileceğini ve Ulusal/Uluslararası çağrılarda stratejik ortak olunabileceğini vurguladı. 

Sosyal Medya