TEKNOPARK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VALİ ÇAKACAK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TEKNOPARK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VALİ ÇAKACAK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

12.08.2015
TEKNOPARK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VALİ ÇAKACAK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Yönetim Kurulu, Vali Özdemir Çakacak başkanlığında toplandı. Teknopark Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Çakacak’ın yanı sıra; Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Tüfekçi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tufan Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır Karadağ ile Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz katıldı.

VALİ ÇAKACAK; “ ÜNİVERSİTE VE SANAYİNİN İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE PROJELER GELİŞTİRMESİ GURUR VERİCİDİR”

Vali Çakacak, Üniversite ile sanayinin teknoloji alanında işbirliği içerisinde; diğer kurumlarla da koordinasyonu sağlayarak projeler geliştirmesi ve bu projelerin başarılı bir şekilde uygulanması hem ulusal hem de uluslararası açıdan gurur verici olduğunu ifade etti. Önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan projelerin görüşülmesi ile başlayan toplantı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri endeks çalışması hakkında görüş alış verişi ile devam etti. Teknopark’ın altı aylık faaliyet raporunun değerlendirildiği toplantı Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nden Türkiye'den tek davetli konuşmacı olarak katılımın sağlanacağı “Kolombiya Uluslararası Teknoparklar Zirvesi” hakkında bilgi alışverişi ile sona erdi. Vali Çakacak, toplantının ardından Teknopark hizmet binası içerisinde, teknoloji, bilişim ve makine alanlarında Ar-Ge çalışması yürüten bazı firmalara ait çalışma ofislerini gezerek incelemelerde bulundu.

MERSİN TEKNOPARK ULUSLAR ARASI ALANDA DA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR.

Vali Çakacak’ın başkanlığında; araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde büyük bir ivme yakalayan ve yıllık 150 milyon cirosu, 69 firması ile 100% doluluğa ulaşan, tecrübelerini ulusal ve uluslararası alanda aktaran ve diğer teknoparklara mentorluk yapan Mersin Teknopark’ın, 19-21 Ağustos 2015 tarihlerinde Kolombiya’da düzenlenecek Kolombiya Uluslararası Teknoparklar Zirvesi”ne davet edilerek "Bilim Parkları ve Teknoparkların Bölgesel Gelişmeye Katkıları" konusunda tecrübe aktarımında bulunacak olması, iki ülkenin potansiyelini değerlendirmek ve iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek açısından ülkemiz ve özellikle bölgemiz adına önemli bir kazanım olduğu vurgulandı.

Sosyal Medya