Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Çanakkale'de Gerçekleşti

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Çanakkale'de Gerçekleşti

07.07.2018
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Çanakkale'de Gerçekleşti

Mersin Teknopark  Yönetici  temsilcilerimizin katılım sağladığı,  Teknoloji Geliştirme Bölgeleri IV. Koordinasyon Toplantısı Çanakkale Teknopark ev sahipliğinde Kolin Otel’de gerçekleşti.

Toplantıya; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Bilim ve Teknoloji Genel Müdür  İlknur İnam ve Türkiye’nin dört bir tarafından  gelen teknoloji ve inovasyon ekosisteminin yöneticileri katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayelerinde yılda 2 kez  Türkiye’nin farklı bir şehrinde gerçekleştirilen  TGB Koordinasyon toplantısı, değerlendirmeler sonucunda Türkiye’nin Ar-Ge ve İnovasyon sisteminin bugününe ve yarınına ışık tutmaktadır. 

Bilim ve Teknoloji Müdürü   İlknur İnam, Çanakkale Teknopark yönetimine, Valiliğe, ÇOMÜ’ye ve İl Müdürlüğüne ev sahipliği için teşekkür ederek başladığı konuşmasında; Teknoparkların sayısının hızla artığını, 54 ilde Teknoparkın olduğunu ve teknoloji geliştirme bölgelerinin sayısının da 81’e çıktığını söyledi. Güçlü bir ekosistemin, 48 bin çalışanın, bine yaklaşan fikri sinayi mülkiyet hakkının, yaklaşık 5 bin projenin olduğunu, 82 milyar TL satış, 3,5 milyar dolarlık ciro, bugüne kadar devletin bu ekosisteme yaklaşık 18 milyar TL katkı sunduğunu dile getiren İnam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlediği hedefler hakkında bilgiler verdi ve “Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü, İleri Sanayi Ülkesi Türkiye söylemimizin altını doldurmak için çalışıyoruz” dedi.

İki gün süren toplantı Çanakkale Teknopark ziyareti  ve Çanakkale gezisi sonrası sona erdi.

Sosyal Medya