Tataristan Heyeti Mersin Teknopark’ta Yatırım Fırsatlarını Değerlendiriyor.

Tataristan Heyeti Mersin Teknopark’ta Yatırım Fırsatlarını Değerlendiriyor.

27.05.2015
Tataristan Heyeti Mersin Teknopark’ta Yatırım Fırsatlarını Değerlendiriyor.

Mersin Üniversitesi ziyaretleri ve işbirliği çalışmaları kapsamında Mersin Teknopark'ı ziyaret eden Tataristan heyeti, heyet başkanı Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı eşliğinde Mersin Teknopark ve firmaları ile buluştu.  Aznakay Belediye Başkanı, Belediye Başkan Danışmanı, Tataristan-Türkiye Dostluk Derneği Başkanı, Tataristan Devlet Meclisi Milletvekili, Aznakay Meclis Üyesi, Mersin’de ve Tataristan’da ortak yatırım yapmak isteyen iş adamları Teknopark firmalarının projelerini yerinde inceledi.

Mersin Teknopark İnovasyon Merkezi, eğitim salonları ve sosyal alanları gezen ziyaretçiler yapılan çalışmalar ve projeler hakkında Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’dan bilgi aldı. Teknopark ve projelerden çok etkilendiklerini dile getiren heyet üyeleri, Ar-Ge ilişkilerini pekiştirmek, teknoloji transferini gerçekleştirmek, iki farklı ülkede faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmeleri bir araya getirmek için Mersin’in Teknoloji Üssünü yakın takibe alacaklarını belirttiler.

Uluslararası işbirliklerini güçlendirme çalışmaları çerçevesinde Dünyaya yayılma politikası izleyen Mersin Teknopark, çok sayıda ülke ile işbirliği noktası oluşturuyor. Mersin Teknopark’ın Ortadoğuya açılan Ar-Ge kapısı olduğunun altını çizen Durmaz, Mersin Teknopark’ın Uluslararası alanda bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini, firma projelerinin yurtdışı pazarlara sunulması ve uluslararası kaynaklara erişimlerinin sağlanması konusunda gerekli faaliyetleri sürdüreceklerini belirtti.

Sosyal Medya