NİĞDE İŞ DÜNYASI MERSİN TEKNOPARK’TA BİR ARAYA GELDİ.

NİĞDE İŞ DÜNYASI MERSİN TEKNOPARK’TA BİR ARAYA GELDİ.

30.01.2015
NİĞDE İŞ DÜNYASI MERSİN TEKNOPARK’TA BİR ARAYA GELDİ.

Mersin’de yaşayan Niğdeliler tarafından kurulmuş olan Niğdeliler Derneği Yeni Yönetimi ve üyeleri Teknoparkta gerçekleştirilen vizyoner çalışmaların içinde yer almak ve inovatif faaliyetlerden haberdar olmak ve  için Mersin Teknopark’ta bir araya geldi.

Üretim ve hizmet sektörü kuruluşlarını ARGE yapmaya, kendi teknolojilerini üretmeye teşvik eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Dernek üyelerine Teknoparkta sağlanan muafiyet ve teşvikleri anlattı.

Durmaz, Teknoparkların, üniversite ve sanayinin ARGE çalışması yapması konusunda sağladığı destekleri anlatırken, üniversitelerde yapılan bilimsel çalışmaların teknolojiye dönüştürülmesi, bu çalışmaların üretim ve sanayi sektörleri tarafından ürün ve teknolojiye dönüştürülerek ticarileştirilmensin, ekonomiye önemli katma değer sağladığını vurgulayarak, bölgesel kalkınmada en büyük tetikçinin teknoparklar olduğunu altını çizdi. 

Aralarında akademisyen, sanayici ve işletmecilerin bulunduğu dernek üyeleri yapılan bilgilendirilmeden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Mersin Teknopark’ı yakından takip ettiklerini vurguladılar. 

Sosyal Medya