Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Barkosoft Firmasına Ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Barkosoft Firmasına Ziyaret

20.07.2020
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Barkosoft Firmasına Ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’ın Mersin Teknopark firma ziyaretlerinde son durak Barkosoft bilişim firması oldu. Firma Sahibi Özkan Paşa ile bir araya gelen Başkan Kızıltan, firmanın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Yerel firmaları güçlendirip globale açmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Başkan Kızıltan, “Biz size el uzatıyoruz. Siz de bu eli tutun. Gelin ne yapılması gerekiyorsa beraber yapalım, yerel firmalarımızı güçlendirip, rekabete açmalım” diye konuştu.

Özkan Paşa ise, 1996’dan buyana sektörde olduklarını, 2016’da Teknopark’a geldiklerini ve 4 başarıyla tamamlanmış, 8’i devam eden toplam 12 adet ar-ge projelerinin olduğunu anlattı. İş yönetim sistemleri, muhasebe çözümleri, depo yönetimi, bulut çözümleri, kesimhane sürü takip otomasyonları gibi faaliyetler yürüttüklerinden bahseden Paşa, son projeleri ‘Hesapcini’ yeni nesil ön muhasebe programı hakkında ayrıntıları paylaştı. Yeni kurulan şirketlerin, Oda üyeliklerinin tamamlanması halinde 1 yıl boyunca promosyon verebileceklerini dile getiren Paşa; “Biz ilk defa bir Oda başkanıyla böyle samimi bir ortamda bir araya geliyoruz. Ziyaretiniz bizim için çok kıymetli. Bunun için size tekrardan teşekkür ederim” dedi.

BARKOSOFT barkod ve bilişim teknolojileri; 1996 yılında Otomatik Tanıma Veri Toplama (OT/VT) Teknolojilerini kullanarak barkodlu çözümler ve mobil uygulamalar üretebilmek amacı ile Mersin’de kurulmuş bir bilişim firmasıdır. Mersin Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren firma, özellikle “Mobil Satış Sistemleri, Ambar-Depo Yönetim Sistemleri ve Üretim Takip Sistemleri” uygulamaları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Sosyal Medya