Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Akyürek Ar-Ge Firmasına Ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Akyürek Ar-Ge Firmasına Ziyaret

20.07.2020
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanından Akyürek Ar-Ge Firmasına Ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Teknopark’ta faaliyet gösteren yazılım firmalarını ziyaretlerini sürdürdü.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın da eşlik ettiği ilk görüşme Akyürek Ar-Ge Yazılım A.Ş firması ile gerçekleştirildi. Firma çalışanları ile bir araya gelen Kızıltan, faaliyetler hakkında bilgi aldı. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun aktif olarak etkisini hissettirmesiyle birlikte bu alana yönelik bir yazılım üzerinde çalışmaya başladıklarını kaydeden firma yetkilileri, raporlama aşamasında oldukları yazılımın firmaların kendi içlerinde kullanabileceği bir modül olduğunu ifade etti.

Yazılım firmalarını yakından takip ettiklerini ve bu alandaki çalışmalara büyük önem verdiklerini kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise, “Sizleri görüp dinledikçe heyecanlanıyorum. Önümüzdeki süreçte ekonomimizi daha da ileriye taşıyacak olan sektör yazılım sektörüdür. Elinize sağlık, sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

AKYÜREK Ar-Ge Bilişim ve Yazılım A.Ş.; ar-ge sonucu geliştirilen makineler ile, hububat, bakliyat, tohum ve yağlı tohum ailesinde yer alan kuru sebzelerin hasat esnasında ve hemen sonrasında ürüne karışan toz, taş, toprak, saman gibi ürün harici maddeleri ayırabiliyor.

Sosyal Medya