Mersin Teknopark’tan TARGID’a Ar-Ge Ziyareti

Mersin Teknopark’tan TARGID’a Ar-Ge Ziyareti

22.01.2014
Mersin Teknopark’tan TARGID’a Ar-Ge Ziyareti

Mersin Teknopark üretimde üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarının artmasına destek olarak sanayi kuruluşları ziyaretlerine başladı. TARGID Tarım ve Gıda Ürünleri Sanayi Kuruluşunu ziyaret ederek firmanın ar-ge çalışmalarını izleyen Mersin Teknopark, tüm Türkiye’de örnek çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Teknopark yönetimi, TARGID yöneticilerine teknoparkta yer almanın avantajlarından bahsederek fabrikayı gezdi ve ar-ge faaliyetlerine ilişkin incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında üniversite sanayi işbirliği çalışmalarının teknopark bünyesinde yürütmenin avantajlarını anlatan teknopark yöneticileri üretimde ar-ge çalışmalarına yönelik devlet teşviklerinden bahsetti.

Sık sık kentin önemli dinamiklerini ağırlayan Mersin Teknopark, işlenmiş meyve ürünleri üreten ve dünyaya ihracat yapan TARGID Gıda’ya düzenlediği ar-ge ziyaretleri ile kentin inovasyon süreçlerine sağlayacakları katkıları açıkladı. 1993’den bu yana Mersin’de meyve suyu, çocuk maması, reçel, doğal gıda boyası ve benzeri ürünlerin üretimini yaptıklarını anlatan Asparuk, Teknopark yöneticileri ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını ve firmaları için çok faydalı bir ziyaret olduğunu belirtti.

MTSO Başkan Yardımcısı Kasım Tanrıöver ve TARGID Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Asparuk’ın da bulunduğu toplantıda, Mersin sanayisinin ar-ge ihtiyaçlarını daha yakından takip ettiklerini belirten Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz,  “Mersin Teknopark, yüzlerce çalışan, öğrenci ve öğretim elemanıyla, talep edilen proje ve programlar doğrultusunda “kuluçkalarda” yoğun bir faaliyet yürütüyor. Tamamlanan ve hali hazırda yürütülen projelerin sanayinin ihtiyacını karşılaşayacak önemli projeler olması sebebi ile biz teknopark olarak firmalar ve sanayi kuruluşları arasında köprü vazifesi görüyoruz. Böylesi bir rekabet ortamında ürünlerde, üretim süreci ve tekniklerinde ve organizasyonel yapılanmada sürekli bir yenilenme, güncel deyişle inovasyonu gerekiyor. Mersin Teknopark olarak üretimde inovasyonu sağlamak ve sanayicilerimizin ihtiyacı olan inovatif süreçleri onlara anlatmak için ziyaretlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medya