MERSİN TEKNOPARK'TAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI : BURADA İŞ VAR.

MERSİN TEKNOPARK'TAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI : BURADA İŞ VAR.

30.05.2019
MERSİN TEKNOPARK'TAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATKI : BURADA İŞ VAR.

Mersin’de ‘Burası Mersin, Burada İş Var’ sloganıyla çalışmaları devam eden ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında Mersin Teknopark’ta faaliyet gösteren firmalara destekler ve teşvikler anlatıldı.
Teknopark toplantı salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, İŞKUR Meslek Danışmanları Muhammed Lütfü Emre ve Süleyman Erkan Şanlı ve Teknoparkta faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı.
Toplantıda Teşvikler ve İŞKUR uygulamaları ile ilgili bilgi veren İŞKUR iş ve meslek danışmanı Muhammed Lütfü Emre, "İŞKUR ‘un işverenlere sağladığı birçok teşvik paketleri var. İşverenlerimizin bu paketlerden yararlanması için işe alacakları personellerin İŞKUR kaydının aktif ve güncel olması gerekiyor. Bunun dışında işverenlerin SGK borçlarının da bulunmaması gerekiyor" dedi.
İstihdamın kalıcı hale gelmesine yönelik devletin sağladığı teşvikler hakkında bilgi veren İŞKUR iş ve meslek danışmanı Süleyman Erkan Şanlı, "Mesleki beceri geliştirme teşvikleri kapsamında, Teknopark firmaları için geleceğin mesleklerinde (Mobil Yazılım Geliştirme uzmanı, Yazılım Mühendisi, Bulut Bilişim uzmanı, Yazılım ve veri tabanı uzmanı v.b.) işbaşı eğitim programı başta geliyor. İşbaşı eğitim programında personellere tecrübe kazandırılması amaçlanıyor. 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında sağlanan teşvikler hem işverenler için hem de personeller için olumlu sonuçlar veriyor" diye konuştu.
Toplantı sonunda İŞKUR Meslek danışmanları firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Sosyal Medya