Mersin Teknopark’tan Bir İlk Daha, Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti

Mersin Teknopark’tan Bir İlk Daha, Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti

14.07.2015
Mersin Teknopark’tan Bir İlk Daha, Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti

Mersin Teknopark tarafından, Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla ön kuluçka programı kapsamında düzenlenen 2015 “Stajyer Yönetim Projesi” tecrübelerin fırsata dönüşmesi ile tamamlandı. Mersin Teknopark’ta staj yapmak, mezuniyet sonrası girişimci olmak için başvuruda bulunan öğrenciler, staj dönemleri boyunca hem proje bazlı çalışma hem de çeşitli konularda eğitim alarak kişisel ve profesyonel gelişimlerini zenginleştirme fırsatı buldular.

Öğrencileri iş yaşamına hazırlamayı planlayan proje Teknopark’ta firması bulunan akademisyen girişimci Prof. Dr. Arzu Kanık ile işbirliği içinde bulunan BBSMM LLC, New York Şirketinin kurucusu ve ortağı Burak Akıcıer’in katkıları ile gerçekleşti.

"Yeni Dönem Teknolojileri" konulu staj programı kapsamında üniversiteli gençler "Good Social Media Practices in Sales & Marketting Activities", " The New 200 Business English Words" ve iş hayatına yeni başlayan gençlere yönelik, iş arama, cv hazırlama, iş görüşmesinde beden dili, iyi sunum teknikleri konularını da içeren "Create Your Personal Identity" başta olmak üzere bir seri planlı eğitim aldılar.

Öğrenciler staj programı kapsamında aldıkları eğitimin yanı sıra, temel insan kaynakları prensiplerine uygun olarak, gerçek projeler üzerinde, uzman ekiplerle, profesyonel deneyim kazanma fırsatı buldu.

Öğrenciler, Mersin Teknopark Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Caner Özdemir ve Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın da aralarında bulunduğu sertifika töreninde staj programı ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Staj programının daha önce hiç duymadıkları ve karşılaşmadıkları kadar ilgi çekici ve eğitici olduğunu vurgulayan öğrenciler, eğitim sertifikalarının yanında son teknoloji birer tablet kazandı.

Sertifika töreninde tecrübelerin en az eğitim kadar şekillendirici ve stajın başarı için vazgeçilmez bir unsur olduğunun altını çizen Durmaz, Mersin’in beyni konumunda olan Mersin Teknopark’ın kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu ve geleceğimizin zenginliğini oluşturduklarını hatırlattı.

Staj programının en sevindirici haberi ise tecrübelerin fırsata dönüşmesi oldu. Programa katılan öğrenciler Mersin Teknopark’ta yeni kurulacak olan bir firmada yarı dönemli çalışma imkanı yakalarken, gelecek dönem firmanın Viyana şubesinde oryantasyon ve iş başında eğitim tecrübesi kazanma deneyimini yaşayacaklar. 

Sosyal Medya