MERSİN TEKNOPARK'I MELEKLER SARDI.

MERSİN TEKNOPARK'I MELEKLER SARDI.

02.11.2015
MERSİN TEKNOPARK'I MELEKLER SARDI.

Mersin Teknopark bünyesinde, ‘Şirketortağım Melek Yatırımcı Ağı’ işbirliği ile gerçekleşen “Girişimcilik, Şirket içi Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık”eğitimi düzenledi.

Firmalarının ve çalışanlarının kurumsal ve kişisel gelişim eğitimlerine önem veren ve uluslara arasılaşma mottosu ile çalışan Mersin Teknopark'ta düzenlenen Dış Ticaret ve Pazarlama eğitimleri sonrasında ve Melek yatırım ile ağlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantının en önemli kazanımı bölgeden çıkarak tüm tecrübelerini bölge ile tekrar paylaşmak üzere gelen iş meleği Sayın Mehmet Buldurgan oldu. Girişimcilik ile ilgi temel hususlardan başlayıp girişimcinin önündeki engeller  ve aşması gereken durumların tamamına gerek dünyadaki yaşanmışlıklar gerek kendi hayatından edindiği tecrübelerle somutlaştıran buldurgan melek yatarım ağı ile her zaman fikir ve girişimlere açık olduğunu belirtti.

Gelecek vaat eden ancak sermaye sıkıntısı çeken girişimlere hem finansman hem de bilgi birikimi ve tecrübelerini aktaran bu sistem. Başta Mersin Teknopark Firmaları olmak üzere yoğun bir katılım sağlanan toplantıda Dünyada ve Türkiye’deki girişimciler ile yatırımcılar arasındaki bağın ayrıntılarına ve Melek yatırım ağının girişimcilere sunduğu fırsatlara değinildi.

Eğitimleri firmalarla beraber yakından takip eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Girişimcilere; “ Çoğu Girişimcimiz Sermaye yetersizliği sebebi ile yaktıkları mumun gölgesinde kalıyor, el uzatın meleklerin ışığı sizi de aydınlatsın’. dedi ve Melek Yatırımcı Ağı ile sürdürülebilir işbirliğini sağlayacağını.”belirtti.

Sosyal Medya