Mersin Teknopark ve Yıldız TTO Uzmanları Bir Araya Geldi

Mersin Teknopark ve Yıldız TTO Uzmanları Bir Araya Geldi

18.03.2015
Mersin Teknopark ve Yıldız TTO Uzmanları Bir Araya Geldi

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi danışmanları üniversite-sanayi işbirliğinin odak noktası olarak faaliyet gösteren Mersin  Teknopark’ı ziyaret etti.

TÜBİTAK tarafından Teknoloji Transfer Ofislerinin desteklenmesi amacıyla açılan çağrıya "Mersin Teknoloji Transfer Ofisi Projesi" ile başvuruda bulunan Mersin Üniversitesi projesi, 1601-TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü. Mersin Teknopark ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin de içinde yer aldığı projede,Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi Mersin TTO’ya rehberlik edecek.

İlk ziyaretlerini gerçekleştiren Yıldız TTO Uzmanları Mersin Teknopark’ı ziyaret ederek, Genel Müdürü Özgür Durmaz ile tanıştı. Mersin Teknopark’ta başta akademisyenler olmak üzere araştırmacılara, öğrencilere, girişimcilere ve girişimci adaylarına var olan proje fikirlerini şirket kurma yoluyla ticari değere dönüşmesi için gereken altyapı ve danışmanlık hizmeti verdiklerinin altını çizen Durmaz, Mersin Teknopark’ın faaliyetleri hakkında uzmanları bilgilendirdi. 

Sosyal Medya