Mersin Teknopark ve IBM Bulutlar Üzerinde

Mersin Teknopark ve IBM Bulutlar Üzerinde

20.10.2014
Mersin Teknopark ve IBM Bulutlar Üzerinde

Bulut bilişim üzerindeki güncel gelişmeleri ve kullanıcı ihtiyaçlarını izleyen Mersin Teknopark, firmalarını IBM Türk ile bir araya getirdi. IBM’in bulut bilişim alanında çok önemli yer tutan iki ürününün “IBM Softlayer” ve “IBM Bluemix” ile ilgili bilgi aktarımının yapıldığı ve sektörel yeniliklerin tartışıldığı seminer, Mersin Teknopark Toplantı Salonunda düzenlendi. 

Müşteri İlişkileri Yöneticisi MSP Ülke Lideri Orkun Ekinci, IBM İnovasyon Merkezi İstanbul Teknik Lideri Burak Çakıl, Bulut Hizmetleri Satış Lideri Ali Gündüz ve Kurumsal Çözümler Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alper Laçin’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda ekonomik ve esnek bir BT çözümü sunan bulut bilişimle ilgili merak edilenler, Türkiye pazarının buluta yaklaşımı ve IBM'in kurumsal pazarı dönüştürmek için gerçekleştirdiği bulut girişimler anlatıldı.

Bugüne kadar bulut bilişime 6 milyar dolar yatırım yapan ve Bulut yatırımında en büyük faydanın iş sürekliliği olduğunu vurgulayan IBM Liderleri, IBM'in son dönemdeki en stratejik bulut yatırımı olarak gösterilen SoftLayer'dan ve sonraki süreçlerde neler hedeflediklerinden bahsetti.

Akıllı Dünya’ya giden yolda etkili çözümler sunan ve yeni dönem paylaşım alışkanlıklarının nasıl değişeceği yönünde Mersin Teknopark firma yetkililerine fikirler veren IBM Türk Liderleri, bulut tabanlı veri merkezlerinin değişken iş yükleri için ideal çözümler ve esnek maliyetler sunduğunu belirtti.

Toplantı sonunda Mersin Teknopark firmaları başta olmak üzere Mersin'de faaliyet gösteren firmalara Teknopark üzerinden sağlanabilecek avantajlı imkanlar, olası işbirliği modelleri, bulut bilişim sistemleri ile verimliliği arttıracak yöntemler ve hizmet düzeylerini iyileştirmek için çözüm önerileri aktarıldı.

Sosyal Medya