MERSİN TEKNOPARK

MERSİN TEKNOPARK "ULUSAL BİLGİ GÜVENLİĞİ ZİRVESİ"NE KATILIM SAĞLADI

06.11.2017
MERSİN TEKNOPARK "ULUSAL BİLGİ GÜVENLİĞİ ZİRVESİ"NE KATILIM SAĞLADI

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Mersin'de ‘Ulusal Bilgi Güvenliği Zirvesi’ gerçekleştirildi.

Mersin Hilton Oteli’nde gerçekleşen programa; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu başta olmak üzere Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Mersin Teknopark Firma yetkilileri, il ve ilçe protokolü, sivil toplum kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alkan’ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Adana ve Mersin illerinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının ‘bilgi güvenliği’ konusundaki farkındalıklarının artırılması ve ilgili konuda çalışan kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen programın tamamı, işitme engelliler için işaret dili ile tercüme edildi.

Düzenlenen programın 3. oturumunda ‘Siber Güvenlikte Milli Uygulama Örnekleri’ ile Mersin Teknopark'ta faaliyetlerini sürdüren CHOMAR Siber Güvenlik Teknolojileri A.Ş. CEO'su S. Bilgehan ÜSTÜNDAĞ ürettikleri siber güvenlik ürünleri ve Türkiye'nin ilk ve tek Antivirüs yazılımı hakkında sunumlarını gerçekleştirdi.

Daha sonra program kapsamında konuşmacılara plaketler Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz tarafından verildi.

Sosyal Medya