MERSİN TEKNOPARK, TÜRKİYE’DE BULUNAN DİĞER TGB’LERE TECRÜBELERİNİ AKTARACAK

MERSİN TEKNOPARK, TÜRKİYE’DE BULUNAN DİĞER TGB’LERE TECRÜBELERİNİ AKTARACAK

10.05.2016
MERSİN TEKNOPARK, TÜRKİYE’DE BULUNAN DİĞER TGB’LERE TECRÜBELERİNİ AKTARACAK

Mersin Teknopark, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, İTÜ ARI Teknokent ev sahipliğinde gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 1. Koordinasyon Toplantısı’na katılım sağladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından her altı ayda bir gerçekleştirilecek olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’nın açılış konuşmaları; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan ve İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak tarafından yapıldı.

Sayın Ar, konuşmasında TGB’ler hakkında istatistiki bilgiler vererek katılımcıları bilgilendirdi. Toplantı sırasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Yönetimi’nde üç yıl süreyle hizmet veren TGB Yetkilileri görevlerini yeni yönetimde yer alan TGB’lere devrederek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar ve TDGB Dernek Başkanı Erhan Akın tarafından görevlerini devreden TGB’lere hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

TGB'ler arasında işbirliği ve iletişimi arttırmayı hedefleyen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 1.  Koordinasyon Toplantısı’nda; bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, olgun, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB'ler arasında sinerji oluşturulması için belirli aralıklarla koordinasyon toplantılarının yapılması planlanarak TGB yöneticilerinin değerlendirmelerinin yapıldığı değerlendirme toplantısı ve hizmet içi eğitim ile devam etti.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz konuşmaları sırasında; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uygulamalarını örnek olarak gösterdiği Mersin Teknopark’ın, Türkiye’de bulunan diğer Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile bilgi ve deneyimlerini paylaşarak örnek oluşturduklarını, bundan sonraki süreçlerde Teknoparklar arası işbirliğinin ve bilgi paylaşımının öncüsü olmayı hedeflediklerini belirterek Mersin Teknopark’ta oluşan örgüt kültürünün diğer TGB’lere aktarmaktan mutluluk duyacağını ifade ederek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğümüze uygulamaları kolaylaştırıcı, ülkemizin vizyonunu geliştirecek konuların önünü açtıkları için bir kez daha Yönetim Kuruluna şahsım ve iş arkadaşlarım ile firmalarım adına teşekkür ederim.” dedi.

Toplantı sonrasında İTÜ ARI  Teknokent ziyareti yapılarak, Teknokent çalışmaları ve firmaları hakkında bilgi edinildi.

Sosyal Medya