MERSİN TEKNOPARK Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'na Katılım Sağladı

MERSİN TEKNOPARK Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'na Katılım Sağladı

11.12.2017
MERSİN TEKNOPARK Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'na Katılım Sağladı

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında TİM tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik bu yıl, inovasyon ve girişimcilik dünyasının tüm renklerini bir araya getirdi. Dünya’dan ve Türkiye’den sanayicileri, akademisyenleri, üniversite öğrencilerini, teknoloji liderlerini, girişimcileri, melek yatırımcıları, sivil toplum kuruluşları ile AR-GE ve bilim teknoloji merkezlerini aynı çatı altında toplayarak Türkiye’nin gündemini değiştirecek konu ve konuşmacıları ziyaretçi ve katılımcıları buluşturan etkinlikte Mersin Teknopark ve bünyesinde bulunan firmalar ile katılım sağladı.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nın açılışına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin katıldı.  Açılış programı stratejik ortaklara verilen ödüllerin ardından sona erdi.

Ödül töreni sonrası tek tek stantları gezen Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Mersin Teknopark standında; Barkosoft, Berdan Ar-ge, eBilge Teknoloji, KC Tek,  SDRSoft, Sezer Özgür Scoomer ve Urban Expres  firmalarının sergilemiş olduğu Ar-Ge projelerini inceleyerek çalışmaları gerçekleştirenlere başarılar diledi.

Etkinlikte 120 girişimin projelerini sergileyerek seçilenlerin ana sahnede ödüllendirildiği ulusal ve uluslararası iki ayrı Pitching, panel/söyleşiler, girişimci-yatırımcı odaklı S2C (Startup to Corporate) platformu  ve  ekosistemdeki paydaşların yer aldığı  fuar alanları oluşturuldu.  “Born Global İstanbul’da yatırım ağları, Girişim Evleri, Kuluçka Merkezleri, Teknoparklar, Teknoloji firmaları, Büyüme aşamasında ve yatırım arayan yüzlerce girişimci yer aldı.

Dört gün boyunca Türkiye’de inovasyon kültürünün ve girişimcilik ruhunun yayılmasına katkı veren yerli ve yabancı konuşmacılar, 19 konferans ile 36 panelde konuşmalar yaptı.

Etkinliğin son gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılımıyla gerçekleşen kapanış etkinliğinde ise TİM İnovasyon ve İnovalig Ödülleri sahiplerini buldu. İnovalig şampiyonları ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Sosyal Medya