Mersin Teknopark

Mersin Teknopark "TEKNOKENT" Programının Konuğu Oldu

10.12.2013
Mersin Teknopark "TEKNOKENT" Programının Konuğu Oldu

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, TRT’de yayınlanan Teknokent’ler programında, Türkiye’nin önde gelen Teknokentlerinin ve OSB’sinin yöneticileri ile bir araya geldi. Canlı yayınlanan programda, Teknokentlerin algısı, Teknokentlerin kente ve ülkeye katkıları, Teknokentlerin önemi ve daha iyi hizmet verebilmeleri için yapabilecekleri konuşuldu.

Mersin Teknopark’ın diğer teknoparklardan ayıran özelliklerini anlatan Durmaz, “Sinerji bizim için en büyük etken, biz bir artı birin ikiden çok daha fazla olduğunu biliyoruz” diyerek firmalar arasındaki iletişimin önemine dikkat çekti. Ayrıca Mersin’in İstanbul’dan sonra en büyük liman kenti olduğuna vurgulayan Durmaz, kentin büyüme potansiyeline ve büyümek için gerekli olan istihdama dikkat çekti.

Fırat Teknokent’ten Prof. Dr. Erhan Akın, İvedik Organize Sanayi Bölgesi  Müdürü Adnan İman, ODTÜ Teknopark OSTİM Müdürü Necip Özbey, Erzurum Ata Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Sadeler, Boğaziçi Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Fatih İlkus, İstanbul Arı Teknokent İş Geliştirme Koord. Arzu Eryılmaz, Gazi Teknopark Genel Müdürü Hanzade Sarıçiçek’ in katılımıyla gerçekleşen programın videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilir, Özgür Durmaz’ın konuşmasını programın 26’dk.dan itibaren izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya