MERSİN TEKNOPARK, MERSİN YEREL YÖNETİCİLERDEN NE BEKLİYOR SORUSUNA YANIT ARADI

MERSİN TEKNOPARK, MERSİN YEREL YÖNETİCİLERDEN NE BEKLİYOR SORUSUNA YANIT ARADI

05.12.2018
MERSİN TEKNOPARK, MERSİN YEREL YÖNETİCİLERDEN NE BEKLİYOR SORUSUNA YANIT ARADI

2014 yılında gerçekleşen yerel seçimler öncesinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Mersin Başkanından Ne Bekliyor?” konulu bir arama konferansı düzenlenmesini sağlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), 2019 yerel seçimleri öncesinde bu etkinliğini tekrarladı. Mersin Teknopark’ı Genel Müdür Yardımcı Nihan Baran’ın  temsil ettiği Arama Konferansı'nda yeni yerel yönetimden ne beklendiği sorusuna yanıt arandı.

Katılımlı ve etkileşimli bir beyin fırtınası çalışması olan ve tüm gün devam eden Arama Konferansı, iki farklı oturumda gerçekleşti. Yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleşen çalışmada her kesimin görüşleri alınmaya çalışıldı. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile Meclis Başkanı Hamit İzol tüm gün boyunca organizasyonu takip ederek çalışmalara destek verdi.

Mersin’in engelleri, fırsatları, tehditlerinin ele alındığı Arama Konferansı’nda, “Ben Başkan olsam ne yapardım?” sorusu tartışıldı. Eylem planı önerilerinin dile getirilip başkanda aranan özelliklerin saptandığı oturumlar dilek ve temennilerle sona erdi.

Konferans sonrasında oluşturulacak sonuç raporu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayları ile paylaşılarak Mersinlilerin ve Mersin iş dünyasının sorun ve beklentilerinden haberdar olmaları sağlanacak. Seçimler sonrasında başlayacak görev döneminde ise saptanan konuların takipçisi olunması hedefleniyor. 

Sosyal Medya