MERSİN TEKNOPARK KATAR’A ÇIKARTMA YAPTI

MERSİN TEKNOPARK KATAR’A ÇIKARTMA YAPTI

18.01.2019
MERSİN TEKNOPARK KATAR’A ÇIKARTMA YAPTI

Türkiye ve Katar arasında ticaret köprüleri kuran Turkey Expo Qatar 3. yılında Mersin Teknopark ve firmalarının katılımıyla zenginleşti.
Türkiye ile Katar arasındaki ticari ilişkilerin en üst seviyeye çıkarılmasını amaçlayan, yeni girişimcilere ve yatırımcılara ufuk açması beklenen fuarın açılışını, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sultan Bin Rashid Al-Khater yaptı.

Fuar kapsamında Türk-Katar ticari ilişkilerine yönelik önemli atılımların gerçekleştirilmesinin hedeflendiği fuarda, bu yıl Katar hükumetinin de destekleriyle toplam 60 milyar dolar fon büyüklüğüne sahip Katarlı şirketler, Türk iş adamlarıyla bir araya geldi.

Mersin Teknopark Yönetiminin tüm firmaları temsilen katılım sağladığı fuara, Mersin Teknopark’ın 6 firması stantla yerlerini aldılar. Özellikle Körfez bölgesindeki fuarlara düzenli olarak katılan firmalarımızdan Chomar Siber Güvenlik Teknolojileri’nin Platin Teknoloji Sponsor olduğu fuara, Mersin Teknopark firmalarından Barkosoft Bilişim, Berdan Arge, eBilge Teknoloji, SDRSoft Bilişim, Soocommerce Web Bilişim firma temsilcileri katıldı.

Mersin Teknopark ve firmalarının stantlarını ziyaret eden, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Maliye ve Hazine Bakan Yardımcımız Dr. Nureddin Nebati ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sultan Bin Rashid Al-Khater , Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’dan Mersin ve Teknopark ile işbirlikleri hakkında ve firma temsilcilerinin projeleri hakkında bilgi aldılar.

Katılımcıların yanı sıra, Katarlı ziyaretçilerinin de ilgisinin yoğun olduğu fuara, Türkiye ve Katar’ın ihtiyaçları doğrultusunda, firma temsilcilerimiz ile birebir görüş alışverişi yapmak ve işbirliği gerçekleştirmek üzere atılacak adımlar ile ileriye dönük planlamalar hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. 

Sosyal Medya