Mersin Teknopark Güney Kore ile İşbirliğini Güçlendiriyor

Mersin Teknopark Güney Kore ile İşbirliğini Güçlendiriyor

26.10.2013
Mersin Teknopark Güney Kore ile İşbirliğini Güçlendiriyor

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz Güney Kore'de ETRI yetkilileri ile buluştu.

Ar-Ge faaliyetlerinde Güney Kore’nin en büyük merkezlerinden biri olan ETRI Araştırma Merkezi, Güney Kore STP Eğitim Programı katılımcılarına kapılarını açtı. 1976’dan bu yana küresel bilgi teknolojileri araştırma merkezi olarak hizmet veren ETRİ, 2000’den fazla çalışanı ve yıllık 500'den fazla proje başvurusu ile dünyanın sayılı araştırma merkezleri arasında yer alıyor. 

Uluslararası işbirliklerini güçlendirme çalışmaları çerçevesinde tüm dünyaya yayılma politikası izleyen ETRI, çok sayıda ülkede işbirliği noktaları oluşturduklarının altını çizdi. Ziyaret kapsamında Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ETRI yetkilileri ile görüşerek, Türkiye’deki yatırım imkânlarını tanıtabilmek, Kore’deki fırsatları değerlendirebilmek ve karşılıklı ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirebilmek için görüşmeler yaptı. 

Görüşmeler sonrası açıklama yapan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, “Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği sürecini destekleyen önemli bir kalkınma aracı olan Mersin Teknopark, uluslararası işbirliği çalışmalarını güçlendirerek bölge ve ülke ekonomisi için en üst düzeyde katkı sağlamayı hedeflemektedir. Denizaşırı ülkelerle olan bağları güçlendirme noktasında firmalarımızı destekliyor ve firmalarımıza uygun yatırım ortakları bulmak için tüm fırsatları değerlendiriyoruz. Bu bağlamda, Türkiye - Güney Kore ilişkilerine güç katmak üzere ETRI'nin Türkiye'deki irtibat noktası olmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

Tüm Dünyaya inovasyon ve girişimcilik konusunda eğitimler veren ETRI yetkilileri ile eğitim ve Ar-Ge faaliyetleri konusunda fikir alışverişinde bulunan Durmaz, Mersin Teknopark’ın Uluslararası alanda tanılırlığını güçlendirmeyi hedeflediğini, paydaşlarının ürünlerinin yurtdışı pazarlara sunulması ve uluslararası kaynaklara erişimlerinin sağlanması konusunda gerekli faaliyetleri sürdüreceklerini de belirtti.

Sosyal Medya