Mersin Teknopark, Firmalarını TEB Girişim Evi Etkinliği İle Buluşturdu.

Mersin Teknopark, Firmalarını TEB Girişim Evi Etkinliği İle Buluşturdu.

31.05.2013
Mersin Teknopark, Firmalarını TEB Girişim Evi Etkinliği İle Buluşturdu.

Türk Ekonomi Bankası Girişim Evi ve Mersin Teknopark işbirliği ile düzenlenen organizasyona, Mersin Teknopark’da yer alan çok sayıda firma çalışanı katıldı. Teknopark bünyesinde düzenlenen eğitim programı kapsamında “Küçük Ölçekli İşletmelerde Büyümenin Yöntemi” ve “TEB Girişim Bankacılığı” konuları anlatıldı.

Türkiye’de girişimcilik eko sistemi üzerine bilgi veren Mersin TEB İşletme Bölge Satış Yöneticisi Utku Çapanoğlu, bilişim/yazılım konularından inovatif veya katma değeri yüksek bir iş fikri sahibi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK gibi devlet desteklerinden yararlanan girişimcilere öncelik tanındığının üzerini çizdi. Özellikle hedef kitlelerinin teknopark firmaları olduğunu belirten TEB Uzmanları, Mersin Teknopark’ın önemli bir hedef kitle potansiyeli olduğunu vurguladı.

Eğitim kapsamında, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi kurucu ortaklarından Mehmet Şöhrap SANLI’nın  “Küçük Ölçekli İşletmelerde Büyümenin Yöntemi” sunumu büyük ilgi gördü. Büyümenin avantaj ve dezavantajlarına dikkat çeken Sanlı, özellikle iş kurma, iş planlaması, küçük ve orta boy işletme yönetimi, kurumsallaşma ve işletme geliştirme alanlarında proje tasarımı ve uygulaması konularında bilgiler verdi.

Girişimcilere, hazırladıkları projeleri geliştirmek için her türlü fiziki ortamı,  eğitimi ve danışmanlık hizmetlerini sunan ve büyüme hedefli işletmeler için bir kuluçka merkezi halinde olan Mersin Teknopark, TEB girişim evi hizmetlerinin yüksek katma değer sağlayacak projelerle buluşmasını hedefliyor.

Sosyal Medya