Mersin Teknopark Firmaları TEB Girişim Evi ile Büyüyor

Mersin Teknopark Firmaları TEB Girişim Evi ile Büyüyor

20.11.2014
Mersin Teknopark Firmaları TEB Girişim Evi ile Büyüyor

Mersin Teknopark, TEB Girişim Evi işbirliği ile 18 Kasım 2014 Çarşamba günü Mersin Teknopark Toplantı Salonu’nda  “Büyüme ve Finansman Yönetimi” eğitimi düzenledi. 

Başta Mersin Teknopark Firmaları olmak üzere, Mersin’de faaliyet gösteren başlangıç ve erken aşama girişimcileri katılım gösterdi.

Yarım gün süren eğitim yatırım fizibilitesi, potansiyel gelir hesaplamaları, yatırım finansmanı ve finansman bulma teknikleri gibi konularda Girişim Merkezi uzmanlarından Fatih Canan eğitmenliğinde gerçekleşti. Özellikle hedef kitlelerinin teknopark firmaları olduğunu belirten TEB Uzmanı, Mersin Teknopark’ın önemli bir hedef kitle potansiyeli olduğunu vurguladı.

TEB Girişim Evi hizmetlerinden bahseden Canan, büyüme hedefleyen işletmelerde fırsatların ve tehditlerin iyi ayırt edilmesi gerektiğinin ve öncelikli hedefin strateji belirlemek olduğunun altını çizdi.  TEB Uzmanı değişime ayak uydurmanın ve girişimci ruha sahip olmanın önemine dikkat çekerken, girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü fiziki ortamı,  eğitimi ve danışmanlık hizmetini sağladıklarını ve büyüme hedefli işletmeler için bir kuluçka merkezi halinde olan Mersin Teknopark ile, TEB girişim evi hizmetlerinin yüksek katma değer sağlayacak projelerle buluşmasını hedeflediklerini belirtti.

Eğitimleri firmalarla beraber yakından takip eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, “TEB Girişim Evi ile Mersin Teknopark firmalarının sürdürülebilir işbirliğini sağlayacağız.”  dedi.

Firmalar ile interaktif şekilde yapılan eğitim sonrası katılımcılara sertifika verildi. 

Sosyal Medya