Mersin Teknopark Firmaları FSMH Konusunda Uzmanlaşıyor.

Mersin Teknopark Firmaları FSMH Konusunda Uzmanlaşıyor.

22.03.2016
Mersin Teknopark Firmaları FSMH Konusunda Uzmanlaşıyor.

Mersin Teknopark, Yalçıner Patent Danışmanlık işbirliği ile Teknopark bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan firmalar “Fikri, Sinai ve Mülki Haklar Eğitimi”  ve “Patent Başvurusu Atölye Çalışması” eğitimlerine katılım sağladı.

Mersin Teknopark Toplantı salonunda düzenlenen eğitimde, Yalçıner Patent Danışmanlık yöneticisi Uğur G. Yalçıner ve Dr. Senem Kayahan,  “Ürettiğimizi Korumak”,  “Bilgisayar Uygulamalı Buluşların Patent ile Korunması, Avrupa ve Türkiye Uygulamaları” sunumlarını gerçekleştirdi.

Destek mekanizması olan Mersin Teknopark bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yürüten firmalarının katma değeri yüksek ürünlerinin ticarileştirilebilmesi için, fikirden ürüne giden süreçte doğru yönlendirme çalışmalarına devam ederek, bu süreçte önemli bir basamağı teşkil eden Marka, Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım başvuru ve tescil işlemlerinin yürütülmesiyle ilgili firmalarını bilgilendirdi. 

Firma sahiplerinin ve personellerinin katıldığı eğitimde FSMH hakkında ayrıntılı bilgi edinmesini ve kendi sektörüne ait buluşlar üzerinden araştırma yapmasını kolaylaştırmayı amaçlayan eğitim teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada tamamlandı.

İnteraktif gerçekleşen sunumlar ile firma yöneticilerinin akıllarına takılan Fikri, Sinai ve Mülki Haklara ilişkin tüm sorular cevaplandı.

Programın öğleden sonraki bölümü, patent atölye çalışması ile devam etti ve firmaların gerçekleştirmiş oldukları ve devam eden başvuruları üzerinden değerlendirmeler yapıldı. Program sonunda tüm katılımcılara eğitime katılım belgesi verildi.

Sosyal Medya