MERSİN TEKNOPARK ÇALIŞANLARI İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UZMANLAŞIYOR.

MERSİN TEKNOPARK ÇALIŞANLARI İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UZMANLAŞIYOR.

22.07.2016
MERSİN TEKNOPARK ÇALIŞANLARI İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA UZMANLAŞIYOR.

Mersin Teknopark firmalarına ve çalışanlarına, işyerlerinde meydana gelebilecek acil durumlarda doğru bir müdahaleyi sağlayacak ekiplerin ve hareket tarzının planlanması ile can ve malı koruyacak önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi.

İşletme sahiplerinin ve işçilerin çalışma koşullarına yönelik her türlü önlemi alması gerektiğini ifade eden iş sağlığı ve güvenliği Uzmanı Aydın Şahin, işçilerin karşı karşıya kaldıkları mesleki riskler, iş yerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığı, risklere karşı alınması gereken önlemler, işverenin ve işçinin yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirme sunumu yaptı.

Bilgilendirme sunumunun ardından toplantıya katılan katılımcılara küçük bir sınav yapan İSG uzmanı Aydın Şahin, bu sorularının cevapları neticesinde iş güvenliği ile ilgili değerlendirmede bulunabileceklerini ve risklere hazırlıklı olmak adına gerçekleştirildiğini belirtti.

Mersin Teknopark Genel Müdür’ü Özgür Durmaz, yasal gerekliliklerin koruyucu ve önleyici olduğuna değinerek Mersin Teknopark olarak bu konuda azami dikkati taşıdıklarını belirtti. Sözlerine İş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanları bilgilendirmek için eğitimlerde öğrenilen bilgilerin iş hayatında da uygulaması önemli olduğunu belirterek “kimsenin zarar görmemesi için bu tedbirleri Mersin Teknopark olarak almaya devam edeceğiz.” dedi.

Toplantı sonunda Algı OSGB Doktoru Günseli Özden katılımcılar ile tek tek görüşerek sağlıkları hakkında bilgi edindi.

 

Sosyal Medya