Mersin Teknopark Bilişim Sektörünün Öncü Firmaları ile Bir Araya Geldi

Mersin Teknopark Bilişim Sektörünün Öncü Firmaları ile Bir Araya Geldi

12.02.2014
Mersin Teknopark Bilişim Sektörünün Öncü Firmaları ile Bir Araya Geldi

Türkiye'de ki birçok üniversiteden ilgili grupları bir araya getirilerek, bilgi teknolojilerinin altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimi ile bunların tanıtılması, tartışılması ve tecrübelerin paylaşılarak ortak bir politika oluşturulması için düzenlenen Akademik Bilişim 2014 Konferansı’nda Mersin Teknopark’a ilgi yoğundu.

Program boyunca Türkiye’nin dört bir yerinden gelen bilişim firmaları ile işbirliği görüşmeleri yapan Technoscope, teknoparklarda bilişim firmalarına sağlanan avantajları katılımcılara anlattı.

Bu yıl 16.sı düzenlenen organizasyonda,  girişimciler, girişimci adayları, akademisyenler ve teknoloji şirketleri gibi ulusal ve uluslararası işbirliği fırsatlarını görmek ve yeni işbirliği olanaklarından yararlanmak isteyen firmaların başvuru yapabilecekleri ABC Portal’ın da ön tanıtımı yapıldı. Bilişim sektöründe iş arayan çok sayıda mühendisin ilgisini çeken ABC Portal fuarın ilgi çeken konularından biri oldu.

Türkiye’de her geçen yıl hızla büyüyen bilişim sektörünün Mersin’deki en önemli merkezi haline gelen Mersin Teknopark, sektör odaklı çalışmalarını duyurmak ve Mersin’in bilişim alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak için Ar-Ge çalışmalarını devam ettirmektedir.

Sosyal Medya