Mersin Teknopark Ar-Ge Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor: DAEJEON Teknoparkı ve Promotion Agency

Mersin Teknopark Ar-Ge Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor: DAEJEON Teknoparkı ve Promotion Agency

28.10.2013
Mersin Teknopark Ar-Ge Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor: DAEJEON Teknoparkı ve Promotion Agency

STP Programı kapsamında Kore’nin önde gelen Teknoparklarından DAEJEON Teknopark’ı ve Kore’nin Ar-Ge Pazarını temsil eden Korea Technology and İnformation Agency’i  ziyaret eden Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, yapılan Ar-Ge ve İnovasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Teknoparkı ziyaretinde kuruluş ve gelişim süreçleri ile sunumları ilgiyle izledi,  Kore’de Ar-Ge ve İnovasyon alanında yapılan atılımları çok ilham verici bulduğunu ve gelinen seviyenin de  örnek boyutta olduğunu belirtti. Ziyaret sonrasında Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, benzer modelleri uygulamak ve işbirliği olanakları için çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.

Güney Kore’de teknoparkların gelişimi ve durumuyla ilgili bilgi alan  Durmaz, bu bilgiler ışığında Mersin Teknopark’ta yapılacak çalışmalar ile ilgili fikir ve görüş paylaşımında bulundu. Mersin'in ve Mersin Teknopark’ın tanıtımının yapıldığı ziyarette, olası işbirlikleri ve uluslararası işbirlikleri için yenilikçi yaklaşımlar üzerine görüşüldü.

Durmaz, “Dünyadaki keskin rekabet ortamında öne geçebilmek için,  bilim ve teknoloji üretmemiz zorunluluk haline gelmiştir. İthal teknolojiler ile Ülke olarak her sektörde rekabet etmek oldukça zordur. Bu rekabet ortamında Mersin teknopark olarak dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, gerçekleştireceğimiz projelerle ülke ekonomisine katkıda bulunmak hedefimizdir. Kore’de ziyaret ettiğimiz teknopark ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve bu bölgelerde yapılan çalışmalar bizim için önemlidir ve örnektir. Daejeon Teknoparkı ile işbirliği köprüsünün temellerini burada atmış bulunuyoruz.” dedi.

Sosyal Medya