MERSİN TEKNOPARK, AMERİKA’DA KULUÇKA MERKEZİ ORTAĞI OLDU.

MERSİN TEKNOPARK, AMERİKA’DA KULUÇKA MERKEZİ ORTAĞI OLDU.

18.04.2016
MERSİN TEKNOPARK, AMERİKA’DA KULUÇKA MERKEZİ ORTAĞI OLDU.

KOSGEB tarafından açılan “Uluslararası Kuluçka Merkezi Kurma Programı” kapsamında Mersin Teknopark’ın içinde yer aldığı, Türkiye’de bulunan 16 Teknopark’ın paydaşlığı ile kurulan Anadolu Birliği Konsorsiyumu Basın Lansmanı TÜBİTAK MARTEK ev sahipliğinde yapıldı.

Anadolu Birliği Konsorsyumu Basın Lansmanı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, TÜBİTAK Marmara Teknokant Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Sakarya Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin’in açılış konuşmalarıyla başladı. 

Mersin Teknopark, Araştırma ve geliştirme faaliyetlerin uluslararasılaşması kapsamında ülkemizde gerçekleştirilen yüksek teknolojili ürünlerin, uluslararası pazarlarda yer alması ve ihracatın arttırılması için oluşturulan konsorsiyumun basın lansmanına katılım sağlamış olup, Amerika’nın San Francisco eyaletinde kurulacak kuluçka merkezi hakkında paydaşlarla görüş alış verişinde bulundu.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda teknoloji ve ekonomi alanında daha ileri seviyelere ulaşmasını sağlayacak olan uluslararası işbirlikleri ile firmaların uluslararası arenada yer alması, kurumsal gelişim göstermesi, markalaşması ve uluslararası ilişkiler noktasında ihracat oranlarını artırarak fikirlerini fayda sağlayan iş modellerine dönüştürebilmeleri konusunda Anadolu Birliği’nin katma değer yaratacağını belirtti.

Sosyal Medya