Mersin Teknopark 9. İş ve Kariyer Fuarında Yer Aldık

Mersin Teknopark 9. İş ve Kariyer Fuarında Yer Aldık

03.05.2019
Mersin Teknopark 9. İş ve Kariyer Fuarında Yer Aldık

Mersin Valiliği himayelerinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) koordinatörlüğünde ve işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşların işbirliğinde, bu yıl 9.'su düzenlenen iş arayanların, iş başvurusunda bulunabilecekleri, öğrencilere staj olanağı sunan 9. Mersin İş ve Kariyer Fuarı, "Burası Mersin Burada İş Var" mottosuyla, Palm City Mersin AVM'de gerçekleştirildi.
Yapılan bu fuar ile iş arayanları firmalarla aracısız buluştururken, bir yandan iş ve kariyer başvurusu imkânı sağlayıp, diğer yandan iş arayanlar kurumsal firma temsilcileri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı.
100’e yakın firmaların yer aldığı fuara, Mersin Teknopark ve bünyesinde faaliyet gösteren firma temsilcileri stantları ile katılım sağladı.
9. Mersin İş ve Kariyer Fuarı resmi açılışı Akdeniz İhracatçı Birliklerinde (AKİB)’de yapıldı. Resmi açılışa Mersin Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye İş Kurumu Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya ve İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu katıldı.
Mersin Is ve Kariyer Fuarı kapsamında 'Istihdamın Enleri' ödüllerinde, ISKUR Il Müdürlügü tarafından Arbel en çok istihdam saglayan firma seçildi.
Etkinliklere herhangi bir sebeple katılamayan iş arayan kişiler ise ulaşabilmesi için eş zamanlı olarak online ortamda gerçekleştirilen “Sanal Fuar” sayesinde sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresine girerek online olarak CV’ lerini istedikleri firmalara bırakabilme olanağı buldular.
İki gün süren fuar, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ile son buldu.

Sosyal Medya