Mersin Teknopark 2019 İnovasyon Fuarında Yer aldı.

Mersin Teknopark 2019 İnovasyon Fuarında Yer aldı.

04.05.2019
Mersin Teknopark 2019 İnovasyon Fuarında Yer aldı.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”, 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mersin Teknopark bünyesinde Ar-ge çalışmalarını yürüten Berdan Arge, Bilginer Havacılık, E Trike, Kardelen Yazılım, RDT Teknoloji ve Soocommerce firma temsilcilerinin de katılımı ile standlı yer aldı. 

Uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencileri inovasyon odaklı konferans, deneyim alanları, sergi ve atölye çalışmaları ile bir araya geldi.
Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan ve inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan “Türkiye İnovasyon Haftası”nın resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Dereceye giren firmaları ve temsilcileri tebrik ederek ödüllerini veren Sayın Erdoğan, dünyada ve Türkiye'de yenilikçilik alanında fark ortaya koymuş isimleri bir araya getiren etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.
Etkinlikte ayrıca Özel Sektörde İnovasyon Kültürünün arttırılması amacı ile başlatılan İnosuit İnovasyon Odaklı Mentör Programı kapsamında, Mentörü olduğumuz Sönmezler Agro Tarım firma temsilcileri, Ödül Töreninde Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz ile birlikte sertifikalarını aldılar.

Sosyal Medya