Mersin Teknopark 12. Arge Proje Pazarı 2019 Etkinliğinde Projeleri Değerlendirdi.

Mersin Teknopark 12. Arge Proje Pazarı 2019 Etkinliğinde Projeleri Değerlendirdi.

15.11.2019
Mersin Teknopark 12. Arge Proje Pazarı 2019 Etkinliğinde Projeleri Değerlendirdi.

Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi, finansman ve altyapı sıkıntısı ile gerçekleştirilemeyen önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması hedefine yönelik, Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde 12’ncisi düzenlenen "Ar-Ge Proje Pazarı 2019" etkinliği Mersin Üniversitesi  Prof.Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ar-Ge Proje Pazarı 2019 için 50 proje başvurusu alındı ve değerlendirmeler sonucunda 31 proje sergilenmeye layık görüldü. Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz,  her yıl olduğu gibi bu yılda finale kalan 31 projeyi  değerlendirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Ar-Ge Proje Pazarı 2019 etkinliğinin gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan,  Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’a Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Çamsarı tarafından plaket takdim edildi.

Teşekkür plaketlerinin ardından kazananların açıklandığı, Ar-Ge Proje Pazarı 2019’da birincilik ödülü Ali Baran Narin, Aşkın Nur Suvar ve Okan Coşar tarafından hazırlanan “Silika Nano Partikullerle malzemelerde ve tekstil ürünlerinde hidrofobik yüzey oluşturma projesi”ne verildi. Birincilik ödülü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından takdim edildi.

"Ucuz ve Kolay Bulunabilir Tarımsal Atıklardan Çeşitli Endüstrilerde Kullanılmak Üzere Yeşil Kimya Temelli Katma Değeri Yüksek Biyo Pigment Üretimi Projesi” ile ikincilik ödülüne değer bulunan Ezgi Bedirhan Arıkan ve Nadir Dizge’ye ise ödülü Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın tarafından takdim edildi.

“Sigorta Kontrol Sistemi Projesi” ile üçüncülük ödülünü Ömer Ecir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Kaya’nın elinden aldı.

Sosyal Medya