Mersin Teknopark, 1. Niğde İnovasyon Günleri'nde

Mersin Teknopark, 1. Niğde İnovasyon Günleri'nde

20.08.2013
Mersin Teknopark, 1. Niğde İnovasyon Günleri'nde

“1.Niğde İnovasyon Günü” Niğde Valisi Sayın Necmeddin KILIÇ  ve il protokolü yanında çok sayıda sanayici, iş adamı, akademisyen ve araştırma görevlisinin katılımıyla Niğde İl Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Hibe ve Destek Programları konusunda bilgi ve örnekler verirken, Mersin Teknopark firmalarından aynı zamanda SVY Tech çözüm ortağı olan eBilge şirket sahipleri ve temsilcileri “Mobil İş Uygulamaları, Akıllı İş Çözümleri ve Kurumsal İnternet Çözümleri” konusunda tanıtım yaparak, hizmetler hakkında bilgi verdi. 

1.Niğde İnnovasyon Günü programı, Mersin Teknopark  yanı sıra, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi, Bor Yüksel Perforje, SVY Teknoloji, Mali Müşavir Murat Çopur, Toros Üniversitesi, Turkcell,  eBilge ve Figensoft firmalarının destekleriyle gerçekleştirildi.

Niğdeli sanayici ve İşadamlarına yönelik düzenlenen etkinlikte, karlılığı ve verimliği artırıcı yeni teknikler, yenilikçi iş akış süreçleri, hibe ve destek programları, hibe programları, AB fonları, TÜBİTAK projeleri, marka, patent ve kurumsallaşma süreçleri, faydalı model çalışmaları, teknolojinin iş dünyasına sağladığı kolaylıklar anlatıldı.

Toplantıda Teknoparkları tanıtarak, verilen hizmetleri kısaca anlatan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, “Biz Teknoparklar arasında farklı bir yapıya sahibiz, Dünya ile rekabet edebilmenin en etkili yollarından biri inovasyon alanında güçlü yapılar oluşturmaktır. Yüzde yüz doluluk oranı ve 100 Milyar cirosuyla Mersin Teknopark firmaların hayatta kalabilmelerini, büyümelerini, vizyonlarını geliştirebilmelerini, kişisel ve kurumsal eğitimleri alabilmelerini, ileri teknoloji ürünlerini sanayi odaklı projelerde kullanabilmelerini sağlamakta ve desteklemektedir.” Diye konuştu…

Sosyal Medya