Mersin Genç Girişimciler Kurulu’ndan Mersin Teknopark’a Ziyaret

Mersin Genç Girişimciler Kurulu’ndan Mersin Teknopark’a Ziyaret

23.03.2015
Mersin Genç Girişimciler Kurulu’ndan Mersin Teknopark’a Ziyaret

Mersin’de genç girişimcilik faaliyetlerinin desteklenmesi ve koordine edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiren Mersin Genç Girişimciler Kurulu Mersin Teknopark’a ziyarette bulundu.

Mersin’de genç girişimci potansiyelinin artması ve girişimcilerin daha donanımlı hale gelebilmesi için politika belirlediklerini ve girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük ettiklerini belirten Kurul Başkanı Osman Kiper ve üyeler bu konuda kaynak gösterilen ilk adresin Mersin Teknopark olduğunu vurguladı.

Mersin Teknopark’ın çalışmaları hakkında bilgi alan kurul üyeleri, yaptıkları faaliyetler hakkında Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’a bilgi verdi. Ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri ile ilgili Mersin Teknopark bünyesinde yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi. 

Genç Girişimciler Kurullarının ne kadar önemli ve girişimcilik konusunda ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Durmaz, Mersin Teknopark’ın Mersin’de girişimciliği destekleyen ve girişimcilere her türlü İş geliştirme, pazarlama, dış ticaret, mali müşavirlik, muhasebe, marka-patent başvuruları gibi konularda destek veren ve ofis tahsis eden bir bölge olduğunu, ortak bir amaç için hizmet ettiklerini ve bu konuda her türlü yardıma ve işbirliğine açık olduklarını belirtti.

Sosyal Medya