STARTUP WEEKEND MERSİN
9 Şubat 2024 Cuma
STARTUP WEEKEND MERSİN

AB tarafından finanse edilen, Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla yürütülen ENHANCER Projesi Ortak Kullanım Tesisleri Hibe Programı kapsamında yürütülen HERKES İÇİN INOVASYON PROJESİ  kapsamında, Startup Weekend Mersin etkinliği 2-3-4 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlendi.
2 Şubat Cuma akşamı büyük bir coşku ve katılım ile başlayan etkinlik Business Canvas Eğitimi sonrasında iş fikri olan girişimcilerin 15 takıma ayrılarak ekip oluşturmalarına dönük hareketli bir akış ile devam etti.
Çalışma süresince 48 saat boyunca mentorlar tarafından desteklenen ekipler, yoğun bir çalışma temposunun ardından programın son gününde projelerini jüri üyelerine beğendirmek için ter döktü.
Startup Weekend sadece durmaksızın çalışmaya odaklanmakla kalmadı, aynı zamanda girişimcilerin stresini atmasına yardımcı olmak için cumartesi ve pazar günleri sabah yogamız, dj performansımız ve akşam yemeğinde canlı müziğimiz bizlere eşlik etti.

Girişimcilik potansiyelimizin daha iyi farkına vararak, hep birlikte ve birbirimizden öğrenerek yenilikçi fikirler geliştirmenin keyfini tattığımız  StartupWeekend Mersin etkinliğine katılan girişimciler için girişimcilik alanını tanımak, ilham almak ve cesaret bulmak için de inanılmaz bir fırsat yarattı. 
Hepimiz için son derece keyifli, öğrenme ve sinerji dolu bir etkinliğin sonunda pazar akşamı  ilk 3’e giren takımlara ödülleri takdim edildi.

Sosyal Medya