Mersin Teknopark Zirvede
28.04.2014
Mersin Teknopark Zirvede

Mersin’de Çukurova Expres Gazetesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Zirvedekiler 2014-Yılın Enleri' ödülleri sahiplerini buldu. Gecede yıla damgasını vuran 12 isme ödül verildi.  Zirvedekiler 2014 Ödül Gecesinde “Yılın Kurumu” Ödülü MERSİN TEKNOPARK'ın oldu. Mersin Teknopark adına ödülü, Genel Müdür Özgür Durmaz Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen’in elinden aldı. 

2006 yılından günümüze, yaklaşık 60 firma ve 350 kişiye sağladığı istihdam olanakları ile Mersin’in Ar-Ge sürecinin temeli olan, Bilişim, Otomotiv, Genetik, Sağlık, Medikal, Tasarım, Tarım, Kimya başta olmak üzere bir çok sektörde 125 projenin tamamlandığı, 100’e yakın projenin çalışmalarının sürdüğü Mersin Teknopark kentin sinerji odağı durumunda. Mersin’in geleceğine ışık tutan çalışmalarından dolayı Mersin Teknopark Yılın Kurumu Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Mersin Teknopark tanıtım filminin izlenmesinin ardından ödülü alan Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Yılın Kurumu Ödülü’nün verilmesinden dolayı Tertip Komitesi’ne ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Ayrıca Durmaz, bu başarının, başta Mersin Valimiz ve Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Basri Güzeloğlu'nun destekleri olmak üzere, Mersin Teknopark Yönetim Kurulu, Teknopark Firmaları ve Teknopark Personelinden oluşan büyük bir ekibin emeğinin karşılığı olduğunu belirtti.

 

Sosyal Medya