KKTC Mersin Konsolosluğu Ziyareti ve Bilgilendirme Toplantısı

KKTC Mersin Konsolosluğu Ziyareti ve Bilgilendirme Toplantısı

19.01.2017
KKTC Mersin Konsolosluğu Ziyareti ve Bilgilendirme Toplantısı

Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz KKTC Mersin Konsolosluğunu ziyaret ederek, KKTC Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ve Muavin Konsolos Fatma Arşehit Soykan ile buluştu.

Uluslararası işbirliği faaliyeti kapsamında bir araya gelinen toplantıda Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Mersin Teknopark’ta yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Yapılan ziyaret esnasında Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Mersin’in jeopolitik konum olarak sağlamış olduğu avantajı da göz önünde bulundurmamız gerektiğini ifade ederek, yeni üretim alanlarının oluşması ve ihraç eksenli bir işbirliği içerisinde yer almanın olumlu gelişmeleri beraberinde getireceğini, bu noktada Kıbrıs ile Mersin Teknopark firmaları arasında ortak faaliyetler yürütülmesini, fayda sağlayacak işbirliklerinin yapılmasının gerekli altyapılarının kurulacağını sözlerine ekledi.

Kıbrıs ile yapılacak işbirliklerinin ülkemizin sanayi, teknoloji ve ekonomi alanında daha ileri seviyelere ulaşmasını sağlayarak, kazan kazan kavramı ile iki ülke içinde faydalı olacağını belirtti. Bu gibi ortak çalışmaların Üniversite-Sanayi işbirliği içerisinde oluşturulan uluslararası kuluçka merkezi olma özelliğini göstereceğini ifade eden Durmaz, firmalar arasında yapılacak olası işbirlikler ile Mersin Teknopark’ın bölgesel kalkınmada öncü olmaya devam edeceği belirtti.

Sosyal Medya