GİRİŞİM DESTEKÇİLERİ BULUŞTU.

GİRİŞİM DESTEKÇİLERİ BULUŞTU.

09.04.2015
GİRİŞİM DESTEKÇİLERİ BULUŞTU.

Katma değerli ürün üreten girişimcilere katkıda bulunan ve projelerin yapılandırılması ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla geniş yelpazede faaliyetler yürüten Mersin Teknopark, TEB tarafından geliştirilen TEB Girişim Evi platformunu, Mersin Üniversitesi Akademisyenlerinin ve Mersin Teknopark Firmalarını hizmetine sunmak için görüşmelerini devam ettiriyor.

Mersin Üniversitesi Rektörü ve Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Çamsarı ile bir araya gelen Mersin Teknopark Genel Müdürü ve TEB Girişim Evi yetkilileri, Mersin Teknopark’ta kurulması planlanan Girişim Evi’nde, Let’s up, Start up faaliyetlerinin yürütülmesi ve Mersin Melek Yatırımcı Ağı’nın canlandırılması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Ar-Ge ve Girişimciliğin Mersin Üniversitesi vizyonunun temel taşını oluşturduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, işbirliğine açık olduklarını ve yapılacak çalışmaları Mersin Üniversitesi olarak desteklediklerini belirtti.

Firmalara büyüme senaryosu, satış, pazarlama planının doğru bir şekilde oluşturulması, ürünün veya hizmetin maliyet analizinin yapılıp rekabetçi ve karlı bir fiyatlama yapılması, gelir gider analizlerinin yapılıp nakit akış tablosunun hazırlanması gibi konularda bire bir danışmanlık hizmeti veren TEB Girişim Evi uzmanları Mersin Teknopark ile olan yakın temaslarının ve işbirliği süreçlerinin devam edeceğini belirtirken, TEB Kıdemli Müd. Yrd. Turgut Boz, İnsan odaklı girişimciliği desteklediklerinin altını çizdi.

Mersin Teknopark ilk kuruluş yeri itibariyle pek çok firmaya ev sahipliği yapmakta ve onların ölüm vadisi süreçlerini başarı ile atlatmalarına, büyümelerine, uluslararasılaşmalarına destek vermektedir. Bu doğrultuda hizmet vermesi planlanan TEB Girişim Evi Şubesinin firmalara yönelik iş geliştirme, projelerini ticarileştirme, firmaları yatırımcılarla bir araya getirme, iş planı oluşturma gibi eğitim programları düzenlemesi, mentörlük sistemi oluşturulması ve başarılı girişimcilerin silikon vadisi ile buluşturulması hedefleniyor.

Sosyal Medya